Dodaj publikację
Autor
Anna Greszta
Data publikacji
2011-02-14
Średnia ocena
4,00
Pobrań
115

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Propozycja przeprowadzenia lekcji na bazie video Inside Outside wyd. Longman. Do przeprowadzenia w V/VI klasie w zależności od zaawansowania grupy.
 Pobierz (doc, 48,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz lekcji języka angielskiego
Nauczyciel: Anna Greszta
Założenia ogólne
Przedmiot: język angielski
Materiały dodatkowe: kaseta video Inside Outside Longman, wypisane słówka, plansze dla grup, elementy do wklejenia
Forma pracy: indywidualna, grupowa
Temat: He’s climbing the fence – wprowadzenie czasu Present Continuous
Cel ogólny: wprowadzenie czasu Present Continuous i utrwalenie form zaimków dzierżawczych
Cele operacyjne:
a. wiadomości:
• uczeń zna zasady tworzenia zdań oznajmujących w czasie Present Continuous
• uczeń zna zaimki dzierżawcze
• uczeń rozumie nowo wprowadzone słownictwo

b. umiejętności
• uczeń używa nowo poznanego słownictwa w odpowiednim kontekście
• właściwie używa zaimki dzierżawcze
• potrafi właściwie zastosować czas Present Continuous do opisania czegoś co się właśnie dzieje
• potrafi zaplanować tor przeszkód i przeprowadzić przez niego swojego bohatera

c. cel wychowawczy
• kształcenie umiejętności współpracy
• propagowanie wypoczynku na świeżym powietrzu
PRZEBIEG LEKCJI
|Etap |Procedura |Typ interakcji |Czas |
|Faza początkowa | Przypominam przez demonstrację zasady stosowania zaimków dzierżawczych|U- N |6 |
| |a następnie rozdaję karteczki z ćwiczeniem do uzupełnienia | | |
| |Zabieram kilka przedmiotów uczniom i zadaję pytanie: Whose is this? |U-U |4 |
|Rozgrzewka językowa |Uczniowie odpowiadają chórem wskazując na właściciela (It’s his/hers) | | |
| | | | |
|Faza główna |Prezentacja materiału | | |
| |uczniowie oglądają video i odpowiadają na następujące pytania: |N-U |5 |
| |- What’s the instructor’s name? | | |
| |- What are students’ names? | | |
| |- How many obstacles are there? | | |
| |uczniowie otrzymują listę nowych słówek mają dopisać ich znaczenie | | |
| |uczniowie łączą zdania z obrazkami, wspólnie formułujemy zasadę |U-U |3 |
| |tworzenia czasu Present Continuous i zapisujemy ją w zeszytach | | |
| |Ćwiczenia utrwalające |U-N/N-U |10 |
| |uczniowie czytają listę z zapisanym komentarzem do materiału filmowego. | | |
| |Oglądają materiał i starają się znaleźć właściwy podpis do zatrzymanej | | |
| |sceny | | |
| |(opcjonalne)Uczniowie demonstrują różne czynności a pozostali muszą je | | |
| |odgadnąć używając formy : He’s/she’s…v+ing | | |
| | |UU |7 |
| | | | |
|Faza końcowa |Uczniowie podzieleni na grupy otrzymują przeszkody i podpisy do |UU |10 |
| |stworzenia własnego toru przeszkód. Przedstawiciel grupy komentuje swój | | |
| |tor przeszkód podczas gdy pomocnik porusza się postacią | | |
| |Praca domowa: narysuj w zeszycie własny tor przeszkód i opisz jak go sam| | |
| |pokonujesz używając formy I’m …. V+ing | | |
|Uwagi |Tempo pracy na lekcji może uniemożliwić wykonanie wszystkich zadań | | |

Bridge

Climb

End

Obstacle

Obstacle course

Over

Through

Stopwatch

Fence

Net

Tyre

Bar

Walk

run

He’s starting the course.
He’s going through the tyres.
He’s going over the fence.
He’s going under the net.
He’s running through the water.
He’s at the end of the course.
He’s starting the course.
He’s going through the tyres.
He’s ...