Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji
Anna Greszta
Przedmiot: język angielski
Materiały dodatkowe: karty z rozsypaną zdaniową, karteczki z nazwami przedmiotów do uzupełnienia, kaseta z nagraniem piosenki, wypisane czasowniki, plansze dla grup, artykuły spożywcze, karteczki z datami do uzupełnienia
Forma pracy: indywidualna, grupowa, parami
Temat: Famous people’s day – utrwalenie czasu Present Simple
Cel ogólny: utrwalenie słownictwa z zakresu: food, school oraz czasu Present Simple
Cele operacyjne:
a. wiadomości:
• uczeń zna podstawowe słownictwo związane ze szkołą min nazwy przedmiotów szkolnych
• uczeń zna nazwy produktów spożywczych i opakowań
• zna liczebniki porządkowe i główne
• zna czasowniki używane w kontekście opisu dnia
b) umiejętności
• uczeń używa nowo poznanego słownictwa w odpowiednim kontekście
• umie stworzyć poprawny liczebnik porządkowy określający datę
• potrafi właściwie zastosować czas Present Simple do opisania swojego lub czyjegoś dnia
• potrafi wyrazić że coś lubi a czegoś nie
• potrafi „kupić” dany produkt spożywczy pytając o jego cenę
• potrafi zapytać o której coś ktoś robi i odpowiedzieć na takie pytanie (określa godzinę)
• właściwie stosuje przysłówki: never, always, sometimes, usually
b. cel wychowawczy
• ćwiczenie „żywego języka”, użycie form grzecznościowych
• kształcenie umiejętności współpracy
• zwrócenie uwagi na najważniejsze święta krajów anglojęzycznych(daty)
PRZEBIEG LEKCJI
|Etap |Procedura |Typ interakcji |Czas |
|Faza początkowa |Rozdaję karteczki ze słówkami do uzupełnienia i na ich podstawie dzielę |U- N |5 |
| |uczniów na trzy grupy: PE, Music, History | | |
| | |U-U |5 |
|Rozgrzewka językowa |Uczniowie mówią o tym czy lubią czy nie przedmioty ze swojej grupy | | |
| |uczniowie łączą daty z wydarzeniami | | |
|Faza główna |tworząc liczebniki porządkowe | |4 |
| |uczniowie pytają się wzajemnie korzystając z wylosowanych karteczek z |U-U | |
| |czasownikami o której godzinie wykonują dane czynności. Zapisują te | |5 |
| |zdania w 3os.lp np. Piotr gets up at seven, |U-U | |
| |uczniowie układają zdania o dniu znanej osoby starając się by tworzyły | | |
| |one krótkie opowiadanie | | |
| |wybrana osoba odczytuje tekst | | |
| |wysyłamy gwiazdy po zakupy- uczniowie wcielają się w sprzedawców i | | |
| |klientów mają uzupełnić wzorcowy dialog ’w sklepie’ i ‘kupić’ wszystkie |U-U |15 |
| |przedmioty które znajdą w torbie | | |
| | | | |
|Faza końcowa |dekorujemy ‘plan dnia ‘ znanej osoby |UU |5 |
| | | | |
|Ewaluacja |oceniam pracę poszczególnych grup |UU-N |3 |
|Rezerwa czasowa | | | |
| |Odsłuchanie piosenki | |3 |
M_SIC M_SIC M_SIC M_SIC
HI_TOR_ HI_TOR_ HI_TOR_ HI_TOR_
P_ P_ P_ P_
1_ OFAPRIL APRIL’S FOOL DAY
14_ OF FEBRUARY ST.VALENTINE’S DAY
24 _OF DECEMBER CHRISTMAS EVE
31 _OF OCTOBER HALLOWEEN
GET UP EAT BREAKFAST GO TO SCHOOL
WATCH TV DO HOMEWORK GO TO BED
Good …………..
Good………. Can I help you?
How ………….is…………………..
………..pound………..pence. Please
Here …….are.
Thank……….. Good……
My ...