Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz lekcji języka angielskiego
Nauczyciel: Anna Greszta
Założenia ogólne
Przedmiot: język angielski
Klasa: VI
Materiały dodatkowe: kaseta audio z piosenką Love me do, The Beatels, tekst piosenki z lukami do uzupełnienia, kserokopie z ćwiczeniami, kartka walentynkowa z zaszyfrowaną wiadomością, czyste kartki walentynkowe przyniesione przez uczniów
Forma pracy: indywidualna, parami, grupowa
Temat: Me&U4ever – love in short text messages.
Cel ogólny: ćwiczenie umiejętności literowania oraz utrwalenie czasu Present Simple
Cele operacyjne:
a. wiadomości:
• uczeń zna zasady tworzenia zdań w czasie Present Simple
• uczeń zna alfabet angielski
• zna słownictwo związane z dniem Św. Walentego
b. umiejętności
• uczeń potrafi zastosować znajomość alfabetu i cyfr do odszyfrowania wiadomości
• potrafi zaszyfrować wiadomość
• umie uzupełnić tekst piosenki ze słuchu
c. cel wychowawczy
• kształcenie umiejętności współpracy
• wskazanie na globalizację kultury (przejmowanie tradycji innych narodów)
PRZEBIEG LEKCJI
|Etap |Procedura |Typ interakcji |Czas |
|Faza początkowa |powitanie |U- N |5 |
| |przypomnienie jakie są początki dnia Św. Walentego i że jest to tradycja| | |
| |zapożyczona z krajów anglojęzycznych | | |
| |słuchanie piosenki ‘Love me do’ zespołu The Beatels |U-U |10 |
|Rozgrzewka językowa |uzupełnienie tekstu piosenki ze słuchu | | |
| |Ćwiczenia utrwalające | | |
|Faza główna |uczniowie określają jaki czas jest użyty w piosence (present simple) i | | |
| |wyjaśniamy jaką funkcję pełni tu słówko ‘do’ |N-U/U-N |5 |
| |wskazuję na fakt, że czasu Present Simple używamy do określania uczuć i | | |
| |zapisujemy na tablicy parę przykładów takich zdań np.: I like him. She | | |
| |loves Tom. Do you love me? | | |
| |Zapisuję na tablicy temat lekcji Me & U4ever i polecam uczniom próbę | | |
| |odszyfrowania go. |U-N |5 |
| |Po odszyfrowaniu tematu i przypomnieniu przez chętnego ucznia alfabetu | | |
| |uczniowie odszyfrowują otrzymane wiadomości. | | |
| |Następnie uczniowie starają się zaszyfrować normalnie zapisane | | |
| |wiadomości. Po sprawdzeniu przez nauczyciela czy wiadomość jest dobrze | |3 |
| |zapisana mogą wybraną wiadomość przepisać na przyniesioną kartkę i | | |
| |przekazać ją wybranej osobie z klasy. | | |
| | | | |
| | |UU |7 |
| | | | |
| | | | |
| | | |5 |
| | | | |
|Faza końcowa |Uczniowie starają się znaleźć w wykreślance wyrazy związane z |UU |5 |
| |walentynkami i uzupełnić nimi podane definicje | | |
| |Praca domowa: wykonaj walentynkę z własnoręcznie zaszyfrowaną | | |
| |wiadomością | | |
|Uwagi |Tempo pracy na lekcji może uniemożliwić wykonanie wszystkich zadań w | | |
| |związku z czym ostatnie zadanie może być wykonane lub dokończone w domu | | |