Dodaj publikację
Autor
Viktoria Nosalska
Data publikacji
2011-02-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
143

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy 1 gimnazjum. Dotyczy wprowadzenia nazw chorób i sposobów ich leczenia oraz użycie czasownika modalnego "should" przy udzielaniu rady.
 Pobierz (docx, 21,9 KB)

Podgląd treści

PLAN LEKCJI

Klasa: 1 gimnazjum

Rok szkolny: 2010/2011

TEMAT : Wizyta u lekarza. Co ci dolega?

Wykorzystanie czasownika modalnego „should”

w znaczeniu powinieneś (przy udzielaniu rady).

CELE LEKCJI:

Cele ogólne:

wprowadzenie pojęć: rzeczownik modalny „should”

wprowadzenie nowego słownictwa związanego z tematyką zdrowotną

Cele operacyjne:

uczeń wie jak używać czasownika modalnego „should”

uczeń zna słownictwo z zakresu zdrowia

uczeń tworzy zdania udzielając rady używając czasownika modalnego oraz poznanych wyrazów

uczeń potrafi zadawać pytania

uczeń rozumie tekst słuchany

NOWY MATERIAŁ JĘZYKOWY:

słownictwo: nazwy chorób i sposoby ich leczenia

gramatyka: czasownik modalny „should”

METODY PRACY: podająca, burza mózgów, praktycznego działania, tworzenie własnych dialogów

FORMY PRACY: jednostkowa, w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: podręcznik, płyta CD, magnetofon

PRZEBIEG LEKCJI:

1) Czynności organizacyjne (powitanie uczniów, sprawdzenie obecności, podanie tematu) – 2 min.

2) Sprawdzenie pracy domowej; objaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z wykonywaniem pracy domowej – 3 min.

3) Powtórzenie materiału z lekcji poprzednich – wyrywkowe odpytanie uczniów z poznawanego słownictwa, przypomnienie słówek i struktur, które będą przydatne podczas tej lekcji – 3 min.

4) Poinformowanie uczniów o celach lekcji – 1 min.

5) Uczniowie podają nazwę lekcji w języku angielskim. (Co ci dolega? - What are your complaints? What is the matter with you? What’s wrong with you? What’s troubling you? What bothers you? ) - 3 min.

6) Wprowadzenie (pisanie na tablice) nazw chorób i wyrazów związanych z tematyką zdrowotną - 10 min.

7) Wyjaśnienie kwestii gramatycznej związanej z użyciem czasownika modalnego „should” - 3 min.

8) Słuchanie dialogu i wstawianie brakujących słów. Sprawdzanie odpowiedzi uczniów – 6 min.

9) Uczniowie w parach tworzą własne dialogi i odczytują ich w rolach – 12 min.

10) Podsumowanie lekcji: uczniowie mówią co zapamiętali z dzisiejszej lekcji (wymieniają słówka, zwroty, itp.) – 2 min.

Wyrazy zapisywane na tablice:

I’m feeling bad. I’m ill (Br.) I’m sick (Am.)

I feel sick and giddy.

I complain of a sore throat.

I’ve got a pain in my chest.

I have a cold, a cough and sneeze.

I have a flu.

I suffer from high temperature.

I have a running nose.

I have food poisoning and a rash.

Słowotwórstwo: toothache, stomachache, headache, earache, heartache …

You should follow my instructions.

You should stay in the bed.

You should take medicine (pills, tablets) twice a day after meals.

You should be X-rayed.

You should breathe deeply.

I’ll write out a prescription for medicine. / I’ll prescribe an antibiotic.

You should go to a chemist’s (Br.) and buy medicine / drugstore (Am ...