Dodaj publikację
Autor
Beata Szalbirak
Data publikacji
2011-04-04
Średnia ocena
0,00
Pobrań
148

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

16 grudnia 2009r. w Szkole Podstawowej w Wiślicy został zakończony pierwszy etap Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” prowadzonego przeze mnie. Drugoklasiści zaprezentowali się w przedstawieniu ekologicznym pt. „Zimowy apel przyrody” przed licznie zebranymi gośćmi. Głównym celem przedstawienia było uwrażliwienie uczniów na ochronę najbliższego środowiska poprzez realizację treści ekologicznych w ich twórczości artystycznej,plastyczno - technicznej, muzycznej i ruchowej. Scenariusz przedstawienia w załączniku.
 Pobierz (docx, 23,4 KB)

Podgląd treści

16 grudnia 2009r. w Szkole Podstawowej w Wiślicy został zakończony pierwszy etap Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” prowadzonego przez p. Beatę Szalbirak.

Drugoklasiści zaprezentowali się w przedstawieniu ekologicznym pt. „Zimowy apel przyrody” przed licznie zebranymi gośćmi. Głównym celem przedstawienia było uwrażliwienie uczniów na ochronę najbliższego środowiska poprzez realizację treści ekologicznych w ich twórczości artystycznej, plastyczno – technicznej, muzycznej i ruchowej.

Po udanym przedstawieniu zaprezentowali swoje prace wykonane w trakcie realizacji projektu. Jedną z nich był świąteczny stroik, którym obdarowany został każdy gość.

Rodzice z zainteresowaniem oglądali efekty pracy dzieci przedstawione w kącikach zainteresowań, albumach, zdjęciach i innych pracach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali palcynki – myszki jako podziękowanie za udział w projekcie.

Realizacja projektu była dla dzieci wspaniałą zabawą, ciekawym doświadczeniem pozwalającym zdobyć wiedzę, umiejętności oraz możliwości rozwijania dalszych zainteresowań.

Tytuł prezentacji: Zimowy apel przyrody.

Przebieg prezentacji:

Powitanie przybyłych gości oraz przedstawienie celu spotkania.

Zaproszenie do obejrzenia przedstawienia ekologicznego pt. „Zimowy apel przyrody” w wykonaniu uczniów.

Cel główny: Uwrażliwienie uczniów na ochronę najbliższego środowiska poprzez realizację treści ekologicznych w ich twórczości artystycznej, plastyczno – technicznej, muzycznej i ruchowej.

Cele operacyjne. Uczeń:

dostrzega rolę przyrody w życiu zwierząt i skutki wycinania drzew;

potrafi grać wyznaczoną role w przedstawieniu;

nabywa umiejętności radzenia sobie z tremą;

wyrabia odwagę sceniczną;

wyrabia poczucie rytmu, pamięć słuchową;

śpiewa poznane piosenki, gra na instrumentach perkusyjnych;

zna zwyczaje świąt Bożego Narodzenia;

potrafi współdziałać w twórczej, partnerskiej zabawie;

wypowiada się na określony temat;

prezentuje informacje na temat podjętych działań.

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, grupowa.

Metody: inscenizacja utworu, pogadanka, pokaz.

Środki dydaktyczne: teksty wierszy, scenariusz inscenizacji, rekwizyty, stroje, płyty CD, stroiki, scenografia do inscenizacji, instrumenty perkusyjne, magnetofon.

Prezentacja przez uczniów prac plastycznych, zielników, kalendarzy obserwacji, albumów wykonanych na zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektu.

Zakończenie spotkania, podziękowanie oraz wręczenie gościom wykonanych przez uczniów stroików świątecznych.

Scenariusz inscenizacji:

„Zimowy apel przyrody”

- Przyszła zima biała,

Drogi pola zasypała

Wszystko wkoło zamroziła,

Teraz długo będzie trzymać

- Kiedy zimą śnieżek sypie,

Kiedy ziemia lodem skuta,

Co ma począć biedny zając,

Gdzie ma wróbel ziarna szukać!

- Ciężkie życie dla kruka,

Co jedzenia wciąż szuka.

Ciężkie dla sarny i jelenia,

Bo nie znajdą pożywienia.

- Śnieg prószy biały,

Już zasypał dróżki

Biedny wróbel szary,

Zamarzł okropnie w nóżki.

Ćwierka szary wróbel

Wróbel: Zima, zima, zima.. Mróz po polach chodzi

Trudno z nim wytrzymać!

Narrator: Ćwierkają wróbelki

Wybiegł zając z lasu, kica, kica, kica

Zając: Chyba mroźną zimą nikt ...