Dodaj publikację
Autor
Joanna Kryniecka-Kachel
Data publikacji
2011-04-14
Średnia ocena
0,00
Pobrań
32

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Opis przebiegu zajęcia z mowy i rozwijanie sprawności manualnej dzieci.
 Pobierz (docx, 13,4 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć z edukacji poznawczej

Data: 19.11.2009 rok

Prowadząca: Joanna

Grupa: 6- latki

Temat: Słuchanie opowiadania „Nowy szal pani jesieni”. Zabawy i ćwiczenia

doskonalące sprawność manualną i koordynację wzrokowo – ruchową.

Cel główny: Rozpoznaje zjawiska charakterystyczne dla poszczególnych pór

roku. Nie naraża się na niebezpieczeństwa wynikające z pogody.

Kształtuje gotowość do pisania. Dysponuje sprawnością

rąk oraz koordynacją wzrokowo- ruchową potrzebną do

rysowania, wycinania i nauki pisania.

Cele operacyjne: Potrafi słuchać opowiadania i rozmawiać na temat treści.

Doskonali sprawność manualną i koordynację wzrokowo-

ruchową podczas odwzorowania wzoru graficznego,

zwijania, nawlekania przez dziurki , wiązania,

i tańca ze sznurkiem do wybranej muzyki.

Aktywnie uczestniczy w zajęciach i zgodnie współdziała z

innymi dziećmi. Podejmuje próby wiązania.

Pomoce: Podziurkowane paski kolorowego bristolu w kształcie szala, sznurek w

dwóch długościach, plansze ze wzorami graficznymi, włóczka, kosz

wiklinowy z różnymi rzeczami zrobionymi z wełny, sylwety ptaków,

wiewiórki, sowy, niedźwiedzia, drzewa, liście, nagranie „Cztery pory”

roku „ Vivaldiego

Przebieg:

I. Wstęp:

1.Wejście do sali Pani Jesień przy muzyce Vivaldiego „Jesień”.

II. Część główna:

1.Słuchanie opowiadania o „Szalu Pani Jesień”.

2.Rozmowa na temat opowiadania.

3.Zabawa ruchowa przy muzyce walczyka i krakowiaka ( wykorzystanie

włóczki).

4.Układanie wzorów z włóczki (plansze ze wzorami graficznymi).

III. Praca indywidualna: „Szal pani jesień”:

1.Zapoznanie ze sposobem przewlekania sznurka przez papierowy szal.

2.Przewlekanie sznurka przez dzieci przy muzyce relaksacyjnej. Próba wiązania

sznurka.

3.Ewaluacja.