Dodaj publikację
Autor
Lucyna Góras
Data publikacji
2011-04-15
Średnia ocena
0,00
Pobrań
441

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przesyłam konspekt zajęć zintegrowanych pt.: "Sławni Polacy". Do konspektu załączone są karty pracy.
 Pobierz (doc, 44,5 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć zintegrowanych.
Edukacja polonistyczna.
Blok tematyczny: O Polakach, którzy rozsławili Polskę na całym świecie.
Temat dnia: Co wiesz o słanych Polakach?
Temat zajęć: Rozmowa z dziećmi na temat wybitnych Polaków. Utrwalenie
czasownika w czasie przeszłym.

Cele operacyjne:
Uczeń :
- poprawnie uzupełnia tekst
- zna postacie wybitnych Polaków i potrafi o nich powiedzieć kilka zdań
- odszukuje czasownik w czasie przeszłym
- zapisuje wyrazy w kolejności alfabetycznej
- stosuje umowy dotyczące kolejności wykonywania działań
- mnoży, dzieli w zakresie 30
- układa wyniki w kolejności malejącej
- maluje portret kolegi.

Metody pracy :
metody podające: rozmowa kierowana
metody praktyczne: ćwiczenia przedmiotowe
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: karty pracy, krzyżówka, zeszyty, karty z działaniami, płyta CD, bloki rysunkowe, farby, kubeczki.

Przebieg zajęć
1. Powitanie gościa.
2. Samodzielne rozwiązywanie krzyżówki na kartach pracy.
3. Wspólne rozwiązanie krzyżówki na planszy i odczytanie hasła „Sławni Polacy” – pisownia.
4. Podanie tematu i zapisanie go na tablicy. Podanie celu zajęć.
5. Uzupełnianie tekstu z lukami podanymi wyrazami, na temat sławnych Polaków.
6. Odczytanie tekstu i omówienie pisowni.
7. Wypowiedzi na temat poznanych wybitnych Polaków.
8. Przypomnienie wiadomości o czasowniku i podkreślenie czasowników w czasie przeszłym na kartach pracy.
9. Uporządkowanie czasowników w kolejności alfabetycznej na kartkach leżących na ławce.
10. Zapisanie tematu do zeszytów i wklejenie karty pracy. Wypisanie czasowników w kolejności alfabetycznej.
11. Zapisanie zadania domowego: Napiszę trzy zdania z wybranymi czasownikami z tekstu z karty pracy.
12. Zabawa ruchowa przy muzyce Chopina – malowanie w powietrzu.
13. Samodzielne rozwiązywanie działań na kartach pracy oraz wspólnie na tablicy.
14. Sprawdzenie poprawności rozwiązania zadania przez odwrócenie czasowników na tablicy, na odwrocie których są podane wyniki.
15. Porządkowanie wyników w kolejności malejącej wraz z odpowiadającymi im sylabami – wpisanie ich do tabelki na kartach pracy.
16. Odczytanie hasła „Namaluj portret kolegi”.
17. Przypomnienie pojęcia „portret”.
18. Malowanie portretu kolegi – farby plakatowe.
19. Podsumowanie zajęć, ocena pracy.

1. Rozwiąż krzyżówkę i odczytaj hasło:

1. Krążą wokół niego planety.
2. Imię Kopernika.
3. Polskie miasto, w którym studiował Kopernik.
4. Druga planeta od Słońca.
5. „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.
6. Trzecia planeta od Słońca.
7. Planeta karłowata.
8. Sławny, polski kompozytor polonezów, mazurków,itp.
9. Był nim Matejko.
10. Imię Matejki.
11. Państwo, do którego wyjechał Chopin.
12. Imię Chopina.

2. Uzupełnij tekst brakującymi wyrazami. Pamiętaj o poprawnej ich formie.

sfery, Kraków, Fryderyk, Francja, Matejko, Wola ,obrazy, Ziemia,

Mikołaj Kopernik studiował astronomię w ………………. Udowodnił, że ….......
krąży wokół Słońca. Wydał dzieło „O obrotach ……………niebieskich”.
………….….Chopin urodził się w Żelazowej ………….. Komponował ...