Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt zajęć zintegrowanych.
Klasa II d
Lucyna Góras
Temat: Kłopoty Zimy.
Metody : rozmowa, działania praktyczne, praca z tekstem
Formy pracy : indywidualne, zbiorowe
Środki dydaktyczne: podręcznik, krzyżówka, karty pracy, karty z działaniami, śnieżynki z wynikami i wyrazami, płyta CD
Cele operacyjne: uczeń:
- odpowiada na pytania do krzyżówki, odczytuje hasło
- wypowiada się pełnymi zdaniami na temat wysłuchanego tekstu
- układa rozsypankę zdaniową i dopasowuje odpowiedni przymiotnik
- poprawnie łączy działania z wynikami – mnożenie
- układa liczby od najmniejszej do największej
- wycina elementy wg instrukcji
Cele wychowawcze: uczeń:
- kulturalnie zachowuje się podczas zabawy
- zna normy i zasady panujące na zajęciach
- utrzymuje porządek na ławce
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie się dzieci z nauczycielem.
2. Powitanie gości przybyłych na zajęcia.
3. Wspólne rozwiązanie krzyżówki umieszczonej uprzednio na tablicy przez nauczyciela.
- wybrane dzieci podchodzą i zapisują odpowiedzi
- odczytują hasło ( KŁOPOTY ZIMY ).
4. Wysłuchanie tekstu czytanego przez nauczyciela pt. „ Dlaczego pada śnieg i wieją wiatry? „
5. Rozmowa na temat kłopotów Zimy.
- Co robią zwierzęta zimą?
- Co się dzieje z roślinami w czasie zimy?
- Jaki stosunek do śniegu mają ludzie w różnym wieku?
- Do czego potrzebny jest śnieg?
6. Przerwa śródlekcyjna – zabawa przy piosence zimowej.
7. Nauczyciel odsłania tablicę z działaniami zapisanymi na kartach oraz wyniki –
mnożenie liczb w zakresie 30.
8. Wybrani uczniowie podchodzą i łączą działanie z odpowiednim wynikiem.
9. Wybrany uczeń rozdaje karty pracy – śnieżynki z wynikami – na odwrocie znajdują się przymiotniki.
10. Uczniowie wycinają śnieżynki i układają liczby znajdujące się na nich od najmniejszej do największej.
11. Chętne dziecko układa liczby w tej samej kolejności na tablicy – reszta sprawdza poprawność wykonania zadania w swoich kartach.
12. Krótka przerwa śródlekcyjna - zabawa w lepienie i rzucanie śnieżek.
13. Nauczyciel odwraca wyniki – na odwrocie znajdują się przymiotniki.
14. Powtórzenie wiadomości o przymiotniku.
15. Wybrany uczeń rozdaje karty pracy – rozsypani zdaniowe z luką dla zdolniejszych dzieci, dla pozostałych zdania z luką.
16. Uczniowie wklejają śnieżynki z przymiotnikami w odpowiednie miejsce w zdaniu, zdolni uczniowie układają rozsypani zdaniowe , wklejają je do zeszytu.
17. Odczytanie zdań.
18. Podsumowanie zajęć. Ocena pracy dzieci.