Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI
I. Założenia ogólne.
|DATA: |14 września 2010 |
|KLASA: |I |
|NAUCZYCIEL: |Aneta Jóźwik |
|PODRĘCZNIK: |Footprints 1 |
|ROZDZIAŁ: |OKRES BEZPODRĘCZNIKOWY |
|TEMAT: |Yes, no./Zabawy mające na celu integrowanie grupy. |
|NR/CYKL: 3/3 | |
CELE LEKCJI:
Cele ogólne
Uczeń:
- rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje
Cele szczegółowe w zakresie wiadomości
Uczeń:
- rozumie słowa: yes, no
- rozumie polecenia nauczyciela: stand up, sit down
Cele szczegółowe w zakresie umiejętności:
Uczeń potrafi:
- przywitać się i pożegnać
- przedstawić siebie
- odpowiedzieć na pytanie: How are you? Fine.
- w odpowiednim momecie odpowiada: yes, no
METODY PRACY:
- metoda audiolingwalna
- metoda reagowania całym ciałem (TPR – Total Physical Response)
TECHNIKI:
- witanie się z maskotką
- krótkie dialogi
FORMY PRACY:
- praca całą grupą
- praca w parach
- praca indywidualna kontrolowana przez nauczyciela i samodzielna
ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:
- podręcznik wraz z zeszytem ćwiczeń
- tablica i kreda
- maskotka
- piłeczka
- nagranie z muzyką
II. Przebieg lekcji.
|Ogniwo lekcji |Treści szczegółowe |
|Moment organizacyjny lekcji. |1.Przywitanie z klasą. |
| |2.Doprowadzenie klasy do porządku. |
|Sprawdzenie obecności. |1.Sprawdzenie listy obecności. |
|Wprowadzenie tematu lekcji. |1.Zapisanie tematu lekcji na tablicy i określenie celów lekcji. |
|Rozgrzewka. |1.Maskotka – Alladyn i n-l wita się z dziećmi: Hello, children. How |
| |are you? – Hello, teacher. Fine. Hello, Alladyn. |
| |2. Dzieci witają się z częściami ciała. Na słowo: dłonie, dzieci |
| |dotykają w parach swoich dłoni, mówiąc: Hello! How are you? I |
| |odpowiadając: Fine. |
|Powtórzenie. |1. Misiu, nie chowaj się! – utrwalenie słów: hello, goodbye w formie|
| |zabawy w chowanego z misiem. |
| |2.Zabawa 1 – Prawy do lewego. Dzieci stają w kręgu i przekazują |
| |sobie z rąk do rąk piłeczkę w takt muzyki. Kiedy muzyka przestanie |
| |grać, dziecko które trzyma piłeczkę mówi do ucznia stojącego po jego|
| |lewej stronie: Hello! How are you? Drugi uczeń odpowiada: Fine. |
| |Drugi uczeń zadaje to samo pytanie trzciemu i ten odpowiada. |
| |Następnie ponownie włączamy muzykę. |
| |2.Zabawa 1- Rzuć i powiedz! Jeden uczeń staje tyłem do całej klasy, |
| |rzuca piłeczkę mówiąc: hello!, odwraca się i dodaje imię ucznia do |
| |którego poleciała piłeczka. Drugi uczeń odpowiada tak samo. |
|Prezentacja 1 |1. Yes! No!, czyli Tak! Nie! – miś tłumaczy dzieciom znaczenie słów |
| |Yes i No. |
|Ćwiczenia utrwalające materiał. |1.Zabawa 3 – Ale się kręcisz misiu! Miś rusza główką, a zadaniem |
| |dzieci jest odgadnąć, co miś ma na myśli, mówiąc: Yes. Lub No. |
| |2.Zabawa 4 – Czy dobrze pamiętam Twoje imię? N-l rzuca piłeczkę do |
| |dziecka i wymawia jego imię: Kasia? Jeżeli n-l powie prawdziwe imię |
| |tego dziecka, dziecko odpowiada ...