Dodaj publikację
Autor
Klaudia Świderska
Data publikacji
2011-05-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
29

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jesienny scenariusz poświęcony owocom rozsnącym w sadzie. Zabawy ruchowe oraz językowe.
 Pobierz (docx, 12,3 KB)

Podgląd treści

30.09.2010

Temat: W sadzie.

Cele główne:

- Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy ruchowe

- Orientacja w schemacie ciała i przestrzeni

- Poszerzenie słownictwa

- Doskonalenie percepcji słuchowej

- Doskonalenie percepcji wzrokowej

Cele operacyjne:

- Dziecko doskonali skłony, podskoki, czworakowanie

- Dziecko porusza się po Sali bez potrącania kolegów i sprzętu

- Dziecko zna coraz więcej słów

- Dziecko potrafi wyodrębnić sylaby w słowach

- Dziecko potrafi łączyć w pary dwie połówki owoców

Metody:

- Ruchowa

- Słowna

- Praktyczna

Formy:

- Z całą grupą

- Indywidualnie

Środki dydaktyczne:

- Krążki

- Owoce z papieru przecięte na pół (różne wielkości)

Przebieg zajęć:

Zabawa orientacyjno-porządkowa pt. „W sadzie”

- marsza po sadzie – dzieci maszerują parami za nauczycielem

- owoce na drzewach – mały rozkrok, jedna ręka wzdłuż tułowia, druga tworzy nad czołem daszek. Skręt tułowia i głowy w bok- patrzenie pod słońce na drzewo. To samo w drugieą stronę.

- zrywanie owoców z drzewa – podskoki z wyciągniętą raz jedną raz drugą ręką ku górze

- strącanie owoców z drzewa – dzieci wykonują ruchy imitujące potrząsanie drzewem

- zbieranie owoców z ziemi – mały rozkrok i skłon w przód

- jeż w sadzie – chodzenie na czworaka

2. Zabawa orientacyjno-porządkowa pt. „Owoce do koszyka”. Dzieci biegają po sali z kolorowymi krążkami. Krążek czerwony – jabłka, żółty – gruszka. Na hasło OWOCE DO KOSZYKA, dzieci odkładają krążki/owoce w wyznaczone miejsce.

3. Zabawa ruchowa z elementami równowagi pt. „Między drzewami”. Na podłodze leżą krążki imitujące drzewa. Dzieci przechodzą między nimi tak, aby nie uderzyć w drzewo (nie wejść na krążek).

4.Owocowe słowa – ćwiczenie słownikowe. Dzieci tworzą przymiotniki od rzeczownika np. jabłko-jabłkowy.

5. Nazwy owoców – ćwiczenie umiejętności dzielenie słów na sylaby. Dzielenie nazw owoców na sylaby z jednoczesnym ich wyklaskiwaniem.

6. Dobieranie do pary – łączenie ze sobą przeciętych na pół owoców o różnej wielkości i przyklejanie ich na kartkę.