Dodaj publikację
Autor
Martyna
Data publikacji
2011-05-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
75

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to lekcja mająca na celu rozszerzenie wiedzy na temat Niemiec wśród młodzieży gimnazjalnej. Do tego celu zostały wykorzystane informacje z różnych źródeł.
 Pobierz (doc, 39,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka niemieckiego

Klasa: 3 gimnazjum
Temat: Was ist typisch deutsch?
Cele:
a) cel leksykalny: rozszerzenie wiedzy dotyczącej Niemiec;

Opis grupy:
Poziom: A2
Ilość uczniów:
Wiek: 15/16

|Fazy lekcji |Czynności wykonywane przez |Czynności wykonywane przez uczniów |Formy socjalne |Pomoce dydaktyczne |Ćwiczone umiejętności |Czas |Uwagi |
| |nauczyciela | | | | | | |
|Wstęp |1. Nauczyciel sprawdza obecność, |Uczniowie notują do zeszytu temat |Lekcja prowadzona frontalnie |- |- |3 Min. | |
| |zapisuje temat na tablicy oraz | |(Frontalunterricht) | | | | |
| |zapoznaje uczniów z celami lekcji | | | | | | |
|Faza wprowadzająca |2. N. pokazuje mapę Niemiec uczniów |Odpowiadają na pytanie |Plenum |Mapa |Słownictwo |5 min. | |
| |pyta się co to za kraj uczniów jakie| | | | | | |
| |miasto jest jego stolicą | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
|Faza utrwalająca |3. N. prosi o dopasowanie do |U. w parach rozwiązują zadanie; ta |Plenum |Mapa + zabytki |Słownictwo |10 min. | |
| |poszczególnych miast odpowiednich |para która jako pierwsza rozwiąże | | | | | |
| |zabytków (dla ułatwienia każdy |bezbłędnie zadanie otrzyma ocenę | | | | | |
| |otrzymuje mapę Niemiec oraz zdjęcia | | | | | | |
| |zabytków | | | | | | |
| | | | | | | | |
| |5. N. prosi o wysłuchanie opisu | | | | | | |
| |kierunku zwiedzenia Berlina; zanim | | | | | | |
| |jednak zostanie puszczony tekst |U. wysłuchują tekstu, a następnie | | | | | |
| |uczniowie zapoznają się z mapą |zaznaczają miejsca, o których mówił| | | | | |
| |a następnie rozwiązują zadanie |przewodnik |Praca samodzielna |Plan miasta |Rozumienie ze słuchu |10 min. | |
| |prawda-fałsz | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
| | | | | | | | |
|Faza zastosowania |6. na koniec zajęć uczniowie |Ta grupa która będzie znać |Praca w grupach |Power point |Landeskunde | 17 min. |Jeżeli wystarczy czasu zostanie|
| |rozwiązują quiz o Niemczech |najwięcej odpowiedzi wygrywa | | | | |przedstawiona prezentacja w |
| | | | | | | |Power Point dotycząca Berlina |
| | | | | | | |oraz jego najpopularniejszych |
| | | | | | | |zabytków |

Podręcznik: Materiał ćwiczeniowy został wzięty częściowo z podręcznika Alles Klar 2a (część podręcznikowa), zakres podstawowy