Dodaj publikację
Autor
Martyna
Data publikacji
2011-05-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
30

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Jest to lekcja dla 1 kl. gimnazjum wprowadzająca w dział Essen und Trinken. Do tego celu zostały wykorzystane ćwiczenia z podręcznika Aha!Neu (zakres rozszerzony), Magnet 1 oraz Schritte International 1.
 Pobierz (doc, 40,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka niemieckiego

Klasa: 1 gimnazjum
Temat: Mein Frühstück
Cele:
a) cel leksykalny: wprowadzenie słownictwa z zakresu produkty żywnościowe
b) cel komunikatywny: rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu, tworzenie krótkich wypowiedzi opisujących „śniadanie”

Opis grupy:
Poziom: A2
Ilość uczniów:
Wiek: 15/16

|Fazy lekcji |Czynności wykonywane przez |Czynności wykonywane przez uczniów |Formy socjalne |Pomoce dydaktyczne |Ćwiczone umiejętności |Czas |Uwagi |
| |nauczyciela | | | | | | |
|Wstęp |1. Nauczyciel sprawdza obecność, |Uczniowie notują do zeszytu temat |Lekcja prowadzona frontalnie |- |- |3 Min. | |
| |zapisuje temat na tablicy oraz | |(Frontalunterricht) | | | | |
| |zapoznaje uczniów z celami lekcji | | | | | | |
|Faza wprowadzająca |2. N. przykleja na tablicy obrazki |Zadaniem uczniów jest odpowiednie |Plenum |Obrazki |Słownictwo |8-10 min. | |
| |pokazujące produkty żywnościowe oraz |dopasowanie nazw do obrazków | | | | | |
| |ich nazwa | | | | | | |
| | | | | | | | |
| |3. N. rozdaje zdjęcia wraz z opisami |U. tłumaczą poszczególne produkty | | | | | |
| |produktów żywnościowych; następnie | | | | |8 min. | |
| |prosi uczniów o przyjrzenie się | |Plenum |Fotografie |Słownictwo | | |
| |obrazkom przez minutę w celu | |Kilka wybranych osób | | | | |
| |zapamiętania jak największej ilości, | | | | | | |
| |po upływie minuty kartki zostaną | | | | | | |
| |odwrócone, tak aby nie było widać | | | | | | |
| |napisów, ten uczeń, który poda | | | | | | |
| |największą liczbę zapamiętanych | | | | | | |
| |produktów wraz z rodzajnikami otrzyma| | | | | | |
| |ocenę | | | | | | |
|Faza utrwalająca |4. N. rzuca maskotką i zadaje pytania|U. odpowiadają na pytania |Plenum |Maskotka |Słownictwo/ mówienie |8 min. |W razie potrzeby wyjaśnia |
| |typu „was isst du zum Frühstück?, was| | | | | |zastosowanie przyimka |
| |trinkst du zum Frühstück? | | | | | |„mit” na podstawie |
| | | | | | | |przygotowanych przykładów |
| |5. N. prosi o wysłuchanie wypowiedzi | | | | | |wizualnych |
| |uczniów na temat przyzwyczajeń |U. wysłuchują tekstu jeszcze raz oraz| | |Rozumienie ze słuchu | |Np. rysunek „kawa z |
| |żywieniowych |zaznaczają produkty jedzone przez |Praca samodzielna |Podręcznik | |8 min. |ciastkiem” i poniżej jego |
| | |wypowiadające się osoby | |Ćw. 1/ 23 | | |podpis |
| | | | | | | | |
|Faza zastosowania |6. N. prosi o dowiedzenie się co je |U. w parach układają krótkie dialogi;|Praca w parach |- |Mówienie/ słownictwo |8 min. | |
| |na śniadanie sąsiad z ławki |następnie będą opisywać sąsiada, co | | | | | |
| | |je i pije na śniadanie | | | | | |

Zad. Dom. Ćw. 2/ 23, 2/112-113