Dodaj publikację
Autor
Martyna
Data publikacji
2011-05-09
Średnia ocena
1,50
Pobrań
42

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja ma na celu rozszerzenie słownictwa z zakresu Essen und Trinken oraz ćwiczenie wyrażania swojej opinii, na temat jedzenia i picia. Uczniowie udzielają informacji jaka jest ich ulubiona potrawa oraz napój.
 Pobierz (doc, 37,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka niemieckiego

Klasa: 1 gimnazjum
Temat: Was ist dein Lieblingsgericht?
Cele:
a) cel leksykalny: rozszerzenie słownictwa z zakresu produkty żywnościowe
b) cel komunikatywny: rozwijanie umiejętności opisywania „co uczeń je chętnie a co nie”

Opis grupy:
Poziom: A2
Ilość uczniów:
Wiek: 15/16

|Fazy lekcji |Czynności wykonywane przez |Czynności wykonywane przez uczniów |Formy socjalne |Pomoce dydaktyczne |Ćwiczone umiejętności |Czas |Uwagi |
| |nauczyciela | | | | | | |
|Wstęp |1. Nauczyciel sprawdza obecność, |Uczniowie notują do zeszytu temat |Lekcja prowadzona frontalnie |- |- |3 Min. | |
| |zapisuje temat na tablicy oraz | |(Frontalunterricht) | | | | |
| |zapoznaje uczniów z celami lekcji | | | | | | |
|Faza wprowadzająca |2. N. przykleja na tablicy obrazki |Zadaniem uczniów jest odpowiednie |Plenum |Obrazki |Słownictwo |12 min. | |
| |pokazujące produkty żywnościowe oraz |dopasowanie nazw do obrazków | | | | | |
| |ich nazwy | | | | | | |
| | | | | | | | |
|Faza utrwalająca |3. N. rzuca maskotką i zadaje pytania|U. odpowiadają na pytania |Plenum |Maskotka |Słownictwo/ mówienie |8 min. | |
| |typu „was isst du gern?, was isst am | | | | | | |
| |liebsten?, was ist dein | | | | | | |
| |Lieblingsgericht?“ | | | | | | |
| | | | | | | | |
| |5. N. prosi o wysłuchanie krótkich | | | | | | |
| |dialogów i powiedzenie o czym one są |U. wysłuchują tekstu, a następnie | | |Rozumienie ze słuchu | | |
| | |opowiadają o czym jest dialog |Praca samodzielna |Podręcznik | |8 min. | |
| | | | |Ćw. 9a/ 27 | | | |
| | | | | | | | |
|Faza zastosowania |6. N. prosi o ułożenie podobnych |u. w parach układają krótkie dialogi |Praca w parach |Podręcznik |Mówienie/ słownictwo |8 min. | |
| |dialogów w podobny sposób, jak te, | | |Ćw. 9b/ 27 | | | |
| |które zostały wysłuchane; dla | | | | | | |
| |ułatwienia mają obrazki z ćwiczenia | | | | | | |
| |9b | | | | | | |

Zad. Dom. Ćw.4/ 114, 7/ 115