Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Król
Data publikacji
2011-05-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
42

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego w VI klasie szkoły podstawowej. Temat: Trip around the world Lekcja nawiązuje do słownictwa związanego ze środkami transportu oraz czasem Pr. Continuous w odniesieniu do planów na przyszłość, zawiera korelację przedmiotową z zakresu geografii.
 Pobierz (doc, 44,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji j. angielskiego dla klasy VI szkoły podstawowej

(może być również dla klasy V)

Temat lekcji: Trip around the world

Proponowaną przeze mnie lekcję powinno poprzedzić wprowadzenie słownictwa dotyczącego środków transportu (bus, bike, plane, balloon, car, tram, underground, helicopter, boat, train) oraz zagadnienia gramatycznego dotyczącego użycia czasu Present Continuous w odniesieniu do najbliższych planów na przyszłość.

Lekcja w pewnym stopniu oparta jest na jednej z jednostek lekcyjnych podręcznika Winners 3 (wyd. OUP). Została ona przeze mnie całkiem zmodyfikowana i można ją przeprowadzić bez użycia tego podręcznika.

Cele lekcji:

• powtórzenie słownictwa dotyczącego środków transportu

• użycie czasu Present Continuous w odniesieniu do najbliższej przyszłości

• planowanie podróży dookoła świata z użyciem w/w słownictwa i struktur gramatycznych

• używanie nazw geograficznych w języku angielskim

Materiały:

• podręcznik Winners 3 lub materiały przygotowane w tym konspekcie

• globusy (pozyczone z pracowni przyrodniczej / geograficznej) dla każdej pary uczniów

• małe obrazki przedstawiające środki transportu (ja wyszukałam w Internecie kolorowanki i wydrukowałam je w malutkim formacie) dla każdej pary uczniów

• sznurek (cienki, najlepiej w żywym kolorze)

• blue tack

Przebieg lekcji:

1. Powtórzenie środków transportu za pomocą uzupełnienia tabeli:

Types of transport with:

- no wheels - ………………………………………………………………

- two wheels - ……………………………………………………………..

- four wheels - …………………………………………………………….

- lots of wheels - …………………………………………………………..

Uczniowie wykonują to zadanie samodzielnie lub w parach, potem porównują z cała klasą.

Następnie nauczyciel zadaje następujące pytania, odpowiadają indywidualni uczniowie:

Which means of transport:

- are fast?

- are slow?

- are comfortable?

- are the most attractive to you?

2. Poprawianie bledów w poniższym tekście (źródło: podręcznik Winners 3, wyd OUP)

Correct the text (underlined words) with the words given below:

travelling, climbing, flying, driving,

boat, a plane, sailing

ROUND THE WORLD IN EIGHT SENTENCES

First, I’m sailing across Europe in a bus. Then, I’m flying to China.

After that, I’m sailing up Mount Everest. Then I’m flying to Singapore in an igloo.

From there I’m sailing to California by train. Then, I’m driving to Florida in a balloon.

After that, I’m cycling across the Atlantic to Africa in a boat. Finally, I’m skiing home to

London in a car.

Po wykonaniu i sprawdzeniu zadania należy zwrócić uwagę uczniów na użycie słów: first, then, after that, finally.

3. Główna cześć lekcji – planowanie podróży dookoła świata.

• Uczniowie pracują w grupach 2 lub 3 osobowych, każda grupa otrzymuje globus, sznurek, blue tack, obrazki ze środkami transportu.

• Każda grupa ma za zadaniu zaplanować podróż dookoła świata i wyznaczyć ją na globusie za pomocą otrzymanych materiałów ...