Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Zadania tekstowe kl. 2 Dobieranie działań, układanie pytań i odpowiedzi.
Imię i nazwisko……………………………………………… Gr. A
1. Na festynie bawiło 57 dzieci. Do domu poszło 5 dzieci.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Odpowiedź:
2. Kilogram pomarańczy kosztuje 6 złotych. Mama kupiła 4 kilogramy pomarańczy.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
Działanie:
Odpowiedź:
3.Babcia ma 64 lata. Dziadek jest starszy od niej o 5 lat.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Odpowiedź:
4.W ogródku posadzono 30 tulipanów w 5 rzędach. W każdym rzędzie jest ich po tyle samo. Ile tulipanów rośnie w każdym rzędzie?
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Rysunek pomocniczy:
Odpowiedź:
Zadania tekstowe kl. 2 Dobieranie działań, układanie pytań i odpowiedzi.
Imię i nazwisko……………………………………………… Gr. B
1.Na festynie bawiło się 48 dzieci. Do domu poszło 7 dzieci.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Odpowiedź:
2. Kilogram pomarańczy kosztuje 6 złotych. Mama kupiła 3 kilogramy pomarańczy.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
Działanie:
Odpowiedź:
3.Babcia ma 65 lat. Dziadek jest starszy od niej o 4 lata.
Pytanie:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Odpowiedź:
4.W ogródku posadzono 25 tulipanów w 5 rzędach. W każdym rzędzie jest ich po tyle samo. Ile tulipanów rośnie w każdym rzędzie?
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |Działanie:
Rysunek pomocniczy:
Odpowiedź:
Punktacja:
Zadanie 1 -3
Pytanie 0- 1 p.
Działanie 0-1 p.
Odpowiedź 0-1 .p
Zadanie 4
Działanie 0-2 p.
Odpowiedź 0-1 p.
Razem maksymalnie 12 p.