Dodaj publikację
Autor
Anna Gosek
Data publikacji
2011-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
394

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Ćwiczenia utrwalające rozróżnianie wielkości i barwy przedmiotów oraz kształtujące orientację w przestrzeni.
 Pobierz (docx, 18,0 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć rewalidacji indywidualnej

klasa Ia SPP

Temat zajęć: Ćwiczenia utrwalające rozróżnianie wielkości i barwy przedmiotów oraz kształtujące orientację w przestrzeni

Termin: 29 kwiecień 2011r.

Prowadząca: Anna Gosek

Czas trwania zajęć: 1 godzina lekcyjna

Cele ogólne:

Utrwalanie pojęć duży, mały, większy, mniejszy

Doskonalenie umiejętności rozróżniania kolorów

Wyrabianie koncentracji uwagi

Kształtowanie orientacji przestrzennej

Cele operacyjne:

Uczeń potrafi określić wielkość przedmiotu w stosunku do drugiego : mały- duży

Uczeń potrafi porównać przedmioty ze sobą: mniejszy- większy

Uczeń potrafi uszeregować przedmioty według wielkości od najmniejszego do największego

Uczeń potrafi nazwać kolor przedmiotu

Uczeń potrafi określić położenie przedmiotu względem drugiego

Metody pracy: podająca- instruktażu słownego, praktycznego działania.

Środki dydaktyczne: kolorowe klocki różnej wielkości.

Forma: indywidualna

Przebieg zajęć:

1.Przywitanie, sprawdzenie obecności zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w lekcji.

2.Wprowadzenie do tematu.

3.Pokaz różnej wielkości klocków tej samej barwy, uczniowie określają ich wielkość.

4.Pokaz klocków z nazywaniem kolorów, uczniowie określają ich kolor.

5. Porównywanie różnej wielkości klocków, uczniowie określają: „większy niż…, mniejszy niż…”, „większy niż…, ale mniejszy od…”

6. Szeregowanie od najmniejszego do największego i na odwrót.

7.Układanie klocków : „na, nad, pod, obok, przed, za, na lewo, na prawo” z nazywaniem pozycji, koloru i wielkości, następnie uczniowie określają położenie klocków.

8.Zakończenie zajęć, pochwała uczniów za aktywną pracę.