Dodaj publikację
Autor
Anna Podsadowska
Data publikacji
2011-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
65

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka niemieckiego z wykorzystaniem Internetu.
 Pobierz (docx, 15,1 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA-

ANNA PODSADOWSKA

TEMAT: Einkäufe im Internet. (Zakupy w Internecie).

Gimnazjum

Klasa 1

3 godziny w tygodniu

Cele zajęć:

dydaktyczny - uczeń utrwala oraz poszerza słownictwo, trenuje sprawność rozumienia tekstu czytanego oraz pisania, ćwiczy umiejętność wyszukiwania informacji w Internecie, wykorzystuje technologię informacyjną w nauce języka niemieckiego

kształcący - kształtowanie umiejętności rozumienia tekstu czytanego,

wychowawczy - uczniowie mają świadomość obrazu kulturalnego, stylu życia oraz usposobienia ludzi zamieszkujących kraje niemieckiego obszaru językowego, dobrze radzą sobie w kręgu klasowym i w grupie, potrafią planować i organizować własną pracę, posiadają umiejętność twórczego rozwiązywania problemów, potrafią zachować się kulturalnie podczas wyszukiwania informacji w Internecie, aktywnie uczestniczą w zajęciach. Metody pracy:

praca pod kierunkiem nauczyciela, z wykorzystaniem różnych środków dydaktycznych

Formy:

frontalna

praca indywidualna,

Środki dydaktyczne:

Komputer, internet

rekwizyty przygotowane przez uczniów i nauczyciela (banknoty EURO)

karty prac z poleceniami (załącznik)

ilustracje uczniowskie obrazujące tematykę zakupów (gazetka)

Przebieg lekcji:

Faza І (wprowadzenie)

Nauczyciel objaśnia, co będzie przedmiotem lekcji i na czym będzie polegać zadanie uczniów. Zadanie to brzmi: „Odwiedzili Cię krewni z Niemiec. Od cioci z Berlina otrzymałeś 100 Euro kieszonkowego. Zbliża się lato, więc chcesz przeznaczyć te pieniądze na zakup nowych letnich ciuchów. Dokonaj zakupów przez Internet. Zakup przynajmniej pięć elementów letniej garderoby w niemieckich domach towarowych.”

Do każdego zakupionego artykułu uzupełnij w zeszycie tabelę według wzoru: (nauczyciel rozdaje karty pracy).

Kleidungsstück

(część garderoby)

Internetadresse

(strona internetowa)

Preis

(cena)

1.

2.

3.

4.

5.

Faza Ι Ι (praca z komputerem)

Nauczyciel wypisuje na tablicy przydatne adresy internetowe domów towarowych np.:

www.de.yahoo.com

www.klingel.de

www.quelle.de

www.neckermann.de

www.karstadt.de

Każdy uczeń zajmuje osobne stanowisko komputerowe, wyszukuje informacji

w Internecie (wyłącznie na stronach internetowych w języku niemieckim) oraz uzupełnia tabelę. Na wykonanie zadania uczniowie mają 30 minut. Następnie nauczyciel kontroluje wyniki pracy - uczniowie opowiadają o dokonanych zakupach.