Dodaj publikację
Autor
Anna Podsadowska
Data publikacji
2011-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
80

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka niemieckiego z wykorzystaniem technologii komputerowej - Einladung - zaproszenie.
 Pobierz (docx, 14,4 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA-

ANNA PODSADOWSKA

TEMAT: Einladung,. (Zaproszenie)

Gimnazjum

Klasa 1

3 godziny w tygodniu

Cele zajęć:

dydaktyczny - uczeń utrwala oraz poszerza słownictwo dot. zaproszeń i urodzin, trenuje sprawność rozumienia tekstu czytanego oraz pisania,

kształcący -uczeń potrafi pracować z komputerem i wykorzystuje możliwości, jakie daje komputer w pracy, nauce i zabawie, nabywa umiejętności budowy i formułowania zaproszenia, kart okolicznościowych, utrwala umiejętności zapisu grafiki z Internetu

i korzystania z wyszukiwarek, utrwala umiejętności przygotowania dokumentu do druku

wychowawczy - uczniowie mają świadomość obrazu kulturalnego, stylu życia oraz usposobienia ludzi zamieszkujących kraje niemieckiego obszaru językowego, dobrze radzą sobie w kręgu klasowym i w grupie, potrafią planować i organizować własną pracę, efektywnie współdziałają w zespole, posiadają umiejętność twórczego rozwiązywania problemów, potrafią zachować się kulturalnie podczas wyszukiwania informacji w Internecie, aktywnie uczestniczą w zajęciach. Metody pracy:

praca pod kierunkiem nauczyciela, z wykorzystaniem różnych środków dydaktycznych

Formy:

frontalna

praca grupowa

Środki dydaktyczne:

Komputer, internet

rekwizyty przygotowane przez uczniów i nauczyciela (zaproszenia na różną okazję)

ilustracje uczniowskie obrazujące tematykę zaproszeń (gazetka)

Przebieg lekcji:

1. Powitanie i sprawdzenie obecności.

2. Podział na grupy.

3. Zapisanie tematu lekcji.

4. Przypomnienie słownictwa związanego z zaproszeniami i życzeniami na różne

okazje.

5. Wprowadzenie do tematu (jak wygląda treść zaproszeń na różne okazje, konstrukcja, sposób wykonania).

6. Metody wykonania zaproszeń lub kart w edytorze tekstu (ustalenie zasad

konstrukcji, prezentacja szablonu zaproszenia przez nauczyciela, przypomnienie zasad osadzania rysunków i wstawiania i symboli /niemieckie litery/ oraz elementów WordArt).

7. Praca w grupach

8. Prezentacja gotowych prac.