Dodaj publikację
Autor
Barbara Bytniewska
Data publikacji
2011-06-01
Średnia ocena
2,00
Pobrań
815

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Prezentacja zawiera opis dorobku zawodowego nauczyciela ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego według punktów Rozporządzenia MENiS z dnia 1.12.2004 roku w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
 Pobierz (doc, 59,0 KB)

Podgląd treści


AUTOPREZENTACJA

I. Przedstawienie:

Nazywam się Barbara Bytniewska-Judasz. Od września 2006 roku jestem nauczycielką języka niemieckiego w Zespole Szkół Nr 5 CKP i tu w maju br. zakończyłam staż na nauczyciela mianowanego. Pierwsze 2 lata stażu odbyłam w poprzednim miejscu pracy, a mianowicie w Gimnazjum Nr 2 w Stargardzie, gdzie pracowałam od września 2001 roku.

II. §7 pkt 2 ust. 1 – Umiejętność organizacji i doskonalenia warsztatu pracy, dokonywania ewaluacji własnych działań, a także oceniania ich skuteczności i dokonywania zmian w tych działaniach.

➢ Samodzielnie studiowałam przepisy prawa oświatowego dotyczące awansu zawodowego nauczycieli,
➢ Nawiązałam współpracę z moim opiekunem stażu:
□ zawarłam kontrakt z opiekunem stażu, w którym określiliśmy zasady współpracy
□ obserwowałam lekcje prowadzone przez opiekuna stażu,
□ prowadziłam lekcje w obecności opiekuna stażu,
□ na spotkaniach z opiekunem stażu dokonywałam oceny i korekty swojej pracy.
➢ Opracowałam szereg pomocy dydaktycznych oraz plany wynikowe dla klas gimnazjum oraz technikum.
➢ Należałam do zespołu przedmiotowego na bieżąco uczestnicząc w posiedzeniach nauczycieli języków obcych. Wspólnie z Zespołem Nauczycieli Języka Niemieckiego sporządziłam Przedmiotowy System Oceniania z języka niemieckiego.
➢ W ramach podnoszenia kwalifikacji ukończyłam studia uzupełniające z języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Szczecinie i uzyskałam w tym zakresie tytuł licencjata Wydziału Humanistycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
➢ Systematycznie brałam udział w różnych formach doskonalenia zawodowego oraz posiedzeniach rady pedagogicznej i szkoleniowej.
W trakcie stażu ukończyłam następujące kursy i szkolenia:
• Marzec/kwiecień 2007r. – Szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów systemu zewnętrznego oceniania z wpisem do ewidencji egzaminatorów OKE w Poznaniu w zakresie egzaminu maturalnego z języka niemieckiego
• 10 września 2003r. - Forum językowe Znajdziemy wspólny język zorganizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
- spotkanie z lektorem, nauczycielem i aktorem Steffenem Möllerem
- prezentacja interaktywnych metod nauczania języków obcych
- zajęcia warsztatowe: Zintegrowane rozwijanie sprawności językowych, komunikatywne metody nauczania języka niemieckiego w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej
• październik-grudzień 2003r. – szkolenie nauczycieli z użyciem aktywnych metod nauczania w zakresie stosowania technologii informacyjnej w ramach programu Intel – Nauczanie Ku Przyszłości w wymiarze 40 godzin.
• 06 kwietnia 2004r. – szkolenie w zakresie obsługi programu komputerowego Sporządzanie i drukowanie świadectw dla uczniów klas gimnazjalnych.
• 22 kwietnia 2004r. – konferencja metodyczna na temat: Przygotowanie do komunikacji w języku niemieckim – Praktische situationen, Rollenspiele und Videosequenzen im Deutschunterricht im Gymnasium.
• 23 maja 2006r. - szkolenie dla nauczycieli zespołu humanistycznego na temat aktywnych metod nauczania przeprowadzone przez p. Anetę Kilar
• 3 marca 2007r. - Konferencja metodyczna:
- „Brzmienie, nośność i kondycja głosu nauczyciela”
- „Wie kann man Autonomie der Schüler fördern?”
- „Training der rezeptiven Sprachfertigkeiten bei der Vorbereitung auf die Abiturprüfung in Deutsch.”
• 5 ...