Dodaj publikację
Autor
Dorota Granieczny
Data publikacji
2011-06-06
Średnia ocena
1,00
Pobrań
74

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dotyczącej zdrowego trybu życia. Zapoznanie uczniów z tematyka zdrowotną.
 Pobierz (docx, 15,1 KB)

Podgląd treści

Dorota Granieczny

Podręcznik: Exam Challenges 3

Klasa: 3 d,e,f,

Temat: Health Myths- Mity dotyczące zdrowia

Cele: - poznanie słownictwa związanego ze zdrowiem,

- ćwiczenie umiejętności czytania,

- tworzenie przeciwieństw wyrazów za pomocą przedrostków,

Środki dydaktyczne: podręcznik, tablica, kreda, zeszyt ucznia

Etap lekcji

Czynności nauczyciela

Czynności uczniów

Wstęp

- wita uczniów “Good morning”

- sprawdza obecność

-zapisuje na tablicy temat lekcji

- odpowiadają “Good morning”

- zapisują w zeszytach temat lekcji

Część główna

- pyta uczniów o mity dotyczące zdrowia jakie znają,

- czyta cztery zdania i prosi uczniów, aby wskazali jedno, które jest fałszywe,

- prosi uczniów o przeczytanie pytań do redakcji i wyrażenie opinii, które ich zdaniem są prawdziwe, a które nie,

- prosi uczniów o dobranie odpowiedzi do zadanych pytań i sprawdzenie czy ich opinie były właściwe,

- prosi uczniów o znalezienie w tekście przeciwieństw do słówek podanych w tabelce,

- prosi uczniów o wykonanie ćwiczeń z użyciem słów o przeciwnym znaczeniu,

- odpowiadają na pytania nauczyciela,

- słuchają i wybierają fałszywe zdanie,

- czytają pytania i wyrażają swoje opinie na temat ich wiarygodności,

- czytają odpowiedzi i dopasowują je do pytań,

- szukają w tekście przeciwieństw i tłumaczą je (np. possibile- impossible),

- uzupełniają zdania wpisując negatywne formy wyrazów,

Zakończenie

- na zadanie domowe każe uczniom nauczyć się słówek z lekcji

- żegna się z uczniami ‘Goodbye’

- zapisują polecenie zadania domowego do zeszytów

- odpowiadają ‘Goodbye’

……………………………………….