Dodaj publikację
Autor
Teresa Puchacz
Data publikacji
2011-06-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
48

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Nauka kolejnych elementów skoku w dal - kl. IV.
 Pobierz (doc, 664,0 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji wychowania fizycznego w klasie IV

Dział – lekkoatletyka
Prowadząca: Teresa P.
Klasa: IV
Zadanie główne-Temat lekcji: Nauka kolejnych elementów skoku w dal.
Zadania szczegółowe - cele lekcji:
Sprawność motoryczna:
Uczeń:
-rozwija swoją szybkość i koordynację ruchową
-opanowuje umiejętność skoku w dal,
- kształtuje skoczność
-wzmacnia mięśnie grzbietu, kończyn dolnych i obręczy barkowej.

Umiejętności
Uczeń:
-opanuje umiejętność skoku w dal z rozbiegu,
-wykona prawidłowo kolejne elementy skoku: rozbieg, odbicie jednonóż, lot i lądowanie,
-prowadzi ćwiczenia kształtujące i rozgrzewające z dowolnym przyborem wg własnych pomysłów,
-prawidłowo układa ciało podczas odbicia, lotu i lądowania,
-rozwinie swoją szybkość i zwinność,
-uczeń potrafi wykonać rozbieg, odbić się od belki i wylądować na dwie nogi

Wiadomości:
Uczeń wie:
-jak prawidłowo wykonać rozbieg, odbicie jednonóż, lot i lądowanie,
-jak korygować kolejne etapy, by skok nie był „spalony”
-poznaje podstawowe zasady bezpieczeństwa na lekcjach z gimnastyki.
-jaki wpływ mają ćwiczenia gimnastyczne na estetykę ruchu,
-jak dokonywać pomiarów skoku w dal i wyłonić zwycięzców w konkursie,
- że prawidłowa rozgrzewka jest ważnym elementem lekcji.

Usamodzielnianie ucznia:
Uczeń:
-cieszy się z prowadzenia i wykonywania ćwiczeń rozgrzewających,
-angażuje się w ćwiczenia,
-pełni rolę pomocnika w dokonywaniu pomiaru,
-bierze udział w konkursie skoków,
-rozumie celowość kształtowania estetyki ruchu,
-umie ocenić kolegów i samoocenić wykonany skok w dal.
-współuczestniczy w rozwijaniu swojej sprawności,
-dba o bezpieczeństwo własne i współćwiczących,
-uczestniczy w organizacji konkursu skoku w dal z rozbiegu
- uczy się wymierzania rozbiegu
Metody pracy:
-realizacji zadań ruchowych
-zabawowo-klasyczna
-bezpośredniej celowości ruchu
-naśladowcza
-przekazywania wiedzy

Ilość ćwiczących – 14
Miejsce ćwiczeń- boisko szkolne ze skocznią do skoku w dal
Przybory i przyrządy
- taśma do mierzenia skoków,
-grabie do rozgrabiania piasku.

Czas trwania ćwiczeń – 45 minut
Tok lekcji : (techniczny opis zadania głównego lekcji)
|Część lekcji |Czynności ucznia docelowe |Czynności ucznia - zadania |Czynności nauczyciela |Metody |
|Część wstępna |Czynności organizacyjno-porządkowe |Uczeń słucha informacji nauczyciela |N-l sprawdza gotowość uczniów do zajęć. |Pogadanka |
|3min. |(zbiórka, raport, wyznaczenia |Uczeń przygotowuje się do świadomego udziału w lekcji, usunięcie przedmiotów, które mogą |Podaje zadania na lekcję. | |
| |prowadzącego rozgrzewkę) |zagrozić bezpieczeństwu w czasie zajęć. | | |
|Część główna |Pobudzi i przygotuje organizm do |Uczniowie wykonują ćwiczenia kształtujące i rozgrzewające wg inwencji ucznia prowadzącego, |Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do |Ćwiczeniowa |
|A-12min. |wysiłku. |pamiętając o przygotowaniu organizmu do głównego zadania lekcji. Muszą się znaleźć ćwiczenia z|lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa | |
| | |krótkim, szybkim biegiem, dobrym startem, podskoki , ćwiczenia rozciągające, bieg z wysokim |na lekcji. Wyznaczone dzieci zabierają sprzęt | |
| | |unoszeniem kolan, bieg z uderzeniem piętą o pośladki, wieloskoki obunóż i ...