Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt zajęcia zintegrowanego przeprowadzonego przez Jolantę Brzeźniak w
klasie II A
Podstawa programowa:
Uczeń wie, gdzie można bezpiecznie organizować zabawy, a gdzie nie można i dlaczego. Uczeń dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych,
Ośrodek tematyczny: Zimowa olimpiada sportowa.
Temat: Zdrowo i bezpiecznie.
Cele:
główny: Bezpiecznie bawimy się i wypoczywamy zimą.
operacyjne: Uczeń
- zna zabawy, które można organizować zimą,
- pamięta o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw,
- stara się poprawnie uzupełniać tekst z lukami,
- układa zdania z rozsypani wyrazowej,
- potrafi dodawać i odejmować w zakresie 30,
- stara się bezbłędnie i starannie przepisać tekst,
- wypowiada się pełnymi zdaniami,
- zgodnie współpracuje w grupie,
Metoda: słowna – rozmowa
oglądowa – pokaz
czynnościowa – zadania stawiane do wykonania
Forma: zbiorowa
Indywidualna
Środki dydaktyczne:
kartoniki z działaniami (dodawanie i odejmowanie w zakresie 30) , 4 ilustracje o bezpieczeństwie, piosenka „ Dzwonki sań”, rozsypanka sylabowa, tekst z lukami, rozsypanka wyrazowa, rozsypanka sylabowa,
Przebieg zajęć
1. Zabawa „ Oblicz” dzieci siedzą w kole, chętny uczeń losuje kartkę z działanie ( dodawanie i odejmowanie w zakresie 30) oblicza i przypina do tabeli wyników, odczytuje literę na odwrocie.
|11 |15 |18 |20 |24 |29 |
|Z |A |B |A |W |Y |
|30 |27 |22 |16 |13 |8 |
|Z |I |M |O |W |E |
6 + 5= 10 + 20 =
7 + 8 = 20 + 7 =
9 + 9 = 30 – 8 =
30 – 10 = 20 – 4 =
20 + 4 = 15 – 2 =
30 – 1 = 10 – 8 =
Jak ułożone są liczby w pierwszej i drugiej tabeli ?
2. Rozmowa
- Jakie znacie zabawy zimowe ?
- O czym musimy pamiętać organizując zabawy ?
3. Analiza 4 ilustracji
- „ Kulig za samochodem”
- „ Zjazd z górki na ulicę”
- „ Jazda na łyżwach na zamarzniętym stawie”
- „ Bitwa na śnieżne kule”
Omawiamy ilustracje, odpowiadamy na pytanie
„CZY DZIECI BAWIŁY SIĘ BEZPIECZNIE?”,
przyklejamy zielone, albo czerwone kółko.
NIE czerwone
TAK zielone
Wspólnie układamy zdanie z rozsypani sylabowej
ZABAWY ZIMOWE ZAWSZE BEZPIECZNE I ZDROWE !
( Ocena dla ucznia, który samodzielni odszyfruje zdanie.)
4. Zabawa z piosenką „ Dzwonki sań” dzieci ruchem ilustrują treść piosenki
5. Praca samodzielna zróżnicowana
I grupa – uzupełnia tekst z lukami ( trzeba przykleić brakujące wyrazy, bezbłędnie i starannie przepisać do zeszytu).
( cieszą się, zjeżdżają, jeżdżą, lepią, lubią )
Dzieci …………., że spadł śnieg.
Jedne …………… z górki na sankach, inne ………….. na nartach.
Niektóre …………. śnieżnego bałwana.
Wszyscy ………… te zabawy.
II grupa – układa 2 zdania z rozsypanek wyrazowych, bezbłędnie i starannie przepisuje ułożone zdania do zeszytu.
Nie wchodź na zamarznięte stawy i jeziora!
Na nartach i sankach zjeżdżaj tylko na wyznaczonych trasach!
Nie rzucaj w nikogo twardymi kulkami!
Nie ślizgaj się w pobliżu jezdni!
6 ...