Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć zintegrowanych – lekcja koleżeńska
Klasa III a
Nauczyciel: Dorota Bienia
Data: 17.10.08 r.
Krąg tematyczny: Czarowanie słowem.
Temat dnia: Poezja Jana Brzechwy.
Cel główny.
Uczeń wypowiada się na temat wysłuchanych wierszy, określa ich nastrój.
Cele operacyjne.
Uczeń:
- czyta ze zrozumieniem,
- potrafi określić nastrój i tematykę słuchanych wierszy,
- inscenizuje tekst literacki
- zamienia jednostki długości,
- prawidłowo dodaje wyrażenia dwumianowane,
- rysuje figury geometryczne,
- rozpoznaje liczebniki.
Metody:
pogadanka, drama, praca z tekstem
Formy:
indywidualna, grupowa
Materiały i środki dydaktyczne:
tomiki wierszy Jana Brzechwy,ćwiczenia, podręcznik, woreczki, piłki, skakanki
Przebieg zajęć
1. Wysłuchanie czytanych przez nauczyciela kilku wierszy Jana Brzechwy.
omówienie wysłuchanych wierszy, określenie tematyki, nastroju,
2. Praca w grupach.
zabawy dramowe w oparciu o znane wiersze Jana Brzechwy,
3. Czytanie wiersza „Stonoga” (Podręcznik cz. 1 str. 70,71)
wprowadzenie pojęcia liczebnik,
podkreślenie w wierszu liczebników,
uzupełnienie zdań liczebnikami (ćwiczenia cz. 1, str. 78, ćw. 1),
wypisywanie z wiersza liczebników (ćwiczenia cz. 1, str. 79, ćw. 2),
4. Rozpoznawanie i określenie wielokątów.
dodawanie wyrażeń dwumianowanych (podręcznik 1 M, str. 78, 79, zad. 1),
zamiana jednostek długości (1M, str. 80, zad. 2, 3),
5. Rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej.
pokonywanie toru przeszkód.
6. Zadanie domowe.
Rozwiązanie zadań na dodawanie wyrażeń dwumianowanych (1 M, str. 80, zad. 4,5)