Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Pyznarska-Baran
Data publikacji
2011-08-08
Średnia ocena
0,00
Pobrań
647

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przykładowe sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodewgo na nauczyciela mianowanego, autorstwa Pani Barbary Drążewskiej. Mam nadzieję, że komuś się przyda.
 Pobierz (doc, 262,5 KB)

Komentarze

Boguza, 2011-08-10

Tylko brac przykład z Pani działań!

Podgląd treści


SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO NAUCZYCIELA MIANOWANEGO UBIEGAJĄCEGO SIĘ O STOPIEŃ NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO

Jestem nauczycielem mianowanym, zatrudnionym w Przedszkolu Miejskim nr 50 w Sosnowcu.
Posiadając wymagane kwalifikacje określone w art.9, ust.1 pkt 1 Karty Nauczyciela złożyłam wniosek o rozpoczęcie stażu związanego z ubieganiem się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Staż rozpoczęłam 1 września 2003 roku i trwał on dwa lata i dziewięć miesięcy.
Plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego opracowałam we wrześniu 2003 roku. Uwzględniłam w nim aktualne zadania edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze. W swym założeniu stanowił: kontynuację realizowanych wcześniej przedsięwzięć dydaktyczno-wychowawczych, a zarazem był podstawą do podejmowania nowych zadań w ramach obowiązków zawodowych. Po rozmowach z dyrektorem i ustaleniu szczegółów organizacyjnych, nastąpiło zatwierdzenie planu 24 września 2003r.
Tworząc plan swojego rozwoju zawodowego opierałam się głównie na Rozporządzeniu MEN z dnia 3 sierpnia 2000 roku w sprawie uzyskania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, założeniach Statutu Przedszkola i Planu Pracy Przedszkola, a także specyfice i potrzebach przedszkola, dzieci i ich rodziców, diagnozie własnych umiejętności, wiedzy i doświadczenia pedagogicznego.

Sprawozdanie z realizacji zadań określonych na okres stażu i ich efekty przedstawiam w obszarze poszczególnych wymagań na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2004 r. Nr 260 poz 2593)

Uzyskiwanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy przedszkola.
§ 8 ust.2 pkt 1

W ramach tego paragrafu przyjęłam następujące zadania do realizacji:

1.Poznanie procedury awansu zawodowego .

Po przeanalizowaniu prawa oświatowego dotyczącego awansu zawodowego, złożyłam wniosek o rozpoczęcie stażu nauczyciela dyplomowanego na okres 2 lata i 9 miesięcy . W ciągu pierwszych miesięcy stażu poznałam procedury awansu . W tym celu dokonałam analizy Karty Nauczyciela w sprawach awansu zawodowego nauczyciela oraz wybranych pozycji z zakresu prawa oświatowego :

➢ Rozporządzenie MEN z dnia 3 sierpnia 2000 roku w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego oraz zmian (rozporządzenie MENiS z dn. 29.05.2002 r)
➢ Zapoznałam się z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 01.12.2004r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli .
➢ Ukończyłam warsztaty metodyczne „Awans zawodowy nauczyciela mianowanego na dyplomowanego” we wrześniu 2004r.

2.Indywidualne pomnażanie wiedzy teoretycznej.

➢ Czytałam i analizowałam wszystkie nowości dotyczące awansu zawodowego w „Wychowaniu Przedszkolnym” i w „Głosie Nauczycielskim”, w internecie, korzystałam z przemyśleń i wskazówek dyrektora przedszkola.
➢ Poszukiwałam nowości wydawniczych dotyczących podnoszenia ...