Dodaj publikację
Autor
Jadwiga Koguc
Data publikacji
2011-08-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
142

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Publikacja zawiera konspekt lekcji języka angielskiego dla uczniów klasy 2 gimnazjum.
 Pobierz (doc, 43,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego

NAUCZYCIEL;Jadwiga Koguc

KLASA II G2

I.TEMAT LEKCJI: Let’s go shopping!

II. CELE LEKCJI

CELE OGÓLNE:
˚Zapoznanie z podstawowym słownictwem i zwrotami związanymi z robieniem zakupów.
˚Rozwijanie umiejętności komunikowania się (udzielania i uzyskiwania informacji).
˚Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu.
˚Rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem (wstawianie brakujących fragmentów w tekście czytanym).

CELE SZCZEGÓŁOWE:
Po zakończonej lekcji uczeń:
˚Zna słownictwo związane z robieniem zakupów w sklepie.
˚ Potrafi użyć czasownika may do formułowania próśb.
˚Formułuje prośby i polecenia, uzyskuje informacje i wypowiada się na temat zakupów, robi zakupy w sklepie z odzieżą.
˚Potrafi wyszukać odpowiednie słownictwo w wysłuchanym tekście.
˚Potrafi czynnie zastosować słownictwo związane z tematem lekcji.

CEL KULTUROWY:
˚Zdobywanie informacji na temat kultury zachowania się w sklepie.
˚Zainteresowania kulturą amerykańską i brytyjską.

III. METODY NAUCZANIA

Metody:
˚ burza mózgów
˚ audiolingwalna
˚audiowizualna

IV. ŚRODKI DYDAKTYCZNE
˚tablica interaktywna
˚komputer
˚płyta CD
˚ karty pracy
˚ Globetrotter Pre-Intermediate (książka ucznia)

V. FORMY PRACY
˚ indywidualna kierowana przez nauczyciela
˚zbiorowa.
˚w parach

VI. OPIS PRZEBIEGU LEKCJI
|PRZEBIEG LEKCJI |REALIZACJA |
|1.Sprawdzenie listy obecności. |1 min. |
|2.Podanie tematu i i celów lekcji |2 min. |
|3.Rozgrzewka językowa. |5 min. |
|Burza mózgów: nauczyciel prezentuje słowo shopping (zakupy), |What comes to your mind when you hear the word shopping. Write as |
|zadanie uczniów polega |many words as you can. |
|na poprawnym zapisaniu jak największej liczby słów dotyczących | |
|zakupów. |-Do you like doing shopping? |
|Następnie nauczyciel zadaje uczniom pytania: |-What things do you like buying? |
|Czy lubisz robić zakupy? |-Do you often do the shopping? |
|Co lubisz kupować? | |
|Czy często robisz zakupy? | |
| | |
|4.Prezentacja rodzajów sklepów |5 min. |
|Uczniowie zapisują słownictwo w zeszycie. |What can you see in the picture ? Write the names of the shops. |
|5.Dopasowanie produktów do odpowiednich sklepów. |5 min. |
| |Where can you buy these things? Match the the shops with the |
| |products. |
|6. Scenka w sklepie. –Nauczyciel odtwarza na tablicy multimedialnej|15 min. Complete the dialogue.. |
|dialog w sklepie. | |
|Po wysłuchaniu i obejrzeniu scenki uczniowie uzupełniają dialog | |
|brakującymi wyrazami. | |
|Następnie nauczyciel ponownie odtwarza dialog w celu sprawdzenia czy| |
|uczniowie poprawnie wpisali brakujące wyrazy. | |
|7.Czytanie tekstu i dobieranie brakujących fragmentów w tekście. |5 min. |
| |Complete the conversation with the sentences marked A-G . |
|8.Objaśnienie pracy domowej |4min. |
| |Student’s book Globetrotter-page 92, Exercise 7 |
| | |
| |Imagine that you are in a clothes shop and you want to buy jeans and|
| |a T-shirt, make use of the expressions from the dialogues. Jesteś w |
| |sklepie ...