Dodaj publikację
Autor
Anna Walc
Data publikacji
2011-10-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
38

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Przedstawienie budowy i zastosowania czasu Future Simple na podstawie utworów zespołu U2.
 Pobierz (doc, 35,5 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM PIOSENKI
Nauczyciel prowadzący zajęcia: mgr Anna Walc, I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie
Czas trwania: 45 min.
Temat: Czas „Future Simple” - omówienie na podstawie utworów zespołu U2.

Przedmiotowe treści nauczania: Uczeń posługuje się czasem przyszłym prostym, potrafi tworzyć formy skrócone i przeczące w tym czasie, samodzielnie tworzy proste zdania w tym czasie.
Cele operacyjne: Uczeń zna budowę i zastosowanie czasu Future Simple, potrafi uzupełnić tekst ze słuchu, potrafi wskazać czas przyszły prosty w tekście.
Formy i metody pracy: praca w parach, praca indywidualna
Środki dydaktyczne: karty pracy, płyta CD

Przebieg lekcji
|Wprowadzenie - czynności organizacyjne |3 min. |
|1. Sprawdzenie obecności | |
|2. Zapisanie tematu na tablicy | |
|3. Wyjaśnienie tematu lekcji | |
|Rozwinięcie – zadanie 1 |10 min. |
|Przedstawienie informacji o zespole U2, ich pochodzeniu i działalności muzycznej oraz pozamuzycznej. Rozdanie | |
|pierwszej karty pracy – słowa utworu „Drowning Man” z lukami do uzupełnienia. Nauczyciel odtwarza utwór. Uczniowie | |
|w parach uzupełniają tekst. Wspólne sprawdzenie poprawności wykonanego zadania. Wyjaśnienie słownictwa. | |
|Rozwinięcie – omówienie czasu Future Simple |10 min. |
|Nauczyciel omawia budowę czasu Future Simple, jego formę oznajmującą, przeczącą, pytającą i skróconą, oraz | |
|zastosowanie. Uczniowie odnajdują przykłady Future Simple w tekście utworu. | |
|Rozwinięcie – zadanie 2 |7 min. |
|Praca indywidualna - uczniowie układają własne zdania w czasie Future Simple z wybranymi wyrazami z tekstu utworu | |
|(propozycje: „to pass”, „tonight”, „forever”). Ochotnicy lub wybrane osoby przedstawiają ułożone przez siebie | |
|zdania na tablicy. | |
|Rozwinięcie – zadanie 3 |10 min. |
|Rozdanie drugiej karty pracy – słowa utworu „40” z lukami do uzupełnienia. Nauczyciel odtwarza utwór. Uczniowie w | |
|parach uzupełniają tekst oraz wyszukują formy czasu Future Simple. Wspólne sprawdzenie poprawności wykonanego | |
|zadania. Wyjaśnienie słownictwa. | |
|Zakończenie |5 min. |
|Podsumowanie lekcji, krótkie powtórzenie poznanych wiadomości. Zadanie pracy domowej – uczniowie układają zdania | |
|przeczące i pytające na podstawie wyszukanych zdań w Future Simple w utworze „40”. | |

Drowning Man

Take my (hand)
You know I'll be there
If you (can)
I'll (cross) the sky for your love
For I have (promised)
Oh, to be with you tonight
And for the (time) that will come

Take my (hand)
You know I'll be there
If you (can)
I'll (cross) the sky for your love
And I understand
These (winds and tides)
This change of times
Won't drag you away
Hold on, and hold on (tightly)
Hold on, and don't let go
Of my love

The storms will pass (the storm will pass)
It won't be long now (it won't be long now)
His love will last
His ...