Dodaj publikację
Autor
Agata Jasińska
Data publikacji
2011-12-05
Średnia ocena
0,00
Pobrań
124

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat zajęć: Mein Biolehrer ist super! - Mój nauczyciel biologii jest super!
 Pobierz (docx, 13,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji języka niemieckiego

w klasie I A gimnazjum

30 listopad 2010 r.

Temat zajęć: Mein Biolehrer ist super! – Mój nauczyciel biologii jest super!

Zagadnienia z podstawy programowej:

- rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu i mówienia;

- rozwijanie sprawności czytania i pisania;:

- rozumienie dłuższych tekstów;

- klasyfikowanie informacji, selekcjonowanie informacji;

- wzbogacanie słownictwa dotyczącego życia codziennego.

Cele operacyjne zajęć:

-uczeń umie opowiadać o lekcjach i nauczycielach;

-potrafi wyrazić swoją opinię o lekcjach, co mu się podoba, a co nie;

- potrafi przeczytać i przetłumaczyć dłuższy tekst w języku niemieckim.

Metody pracy: dyskusja, pogadanka, praca indywidualna, praca w parach

Środki dydaktyczne: płyty CD, magnetofon, podręcznik, karty pracy, ćwiczenia, słowniki dwujęzyczne, magnesy, hasła z napisami

Tok zajęć:

1. Nauczyciel wita się z klasą i sprawdza obecność;

2. Uczniowie wspólnie z nauczycielem powtarzają słownictwo dotyczące przedmiotów szkolnych;

3. Nauczyciel po wprowadzeniu podaje uczniom temat zajęć;

4. Uczniowie układają z porozrzucanych fragmentów, chronologicznie dialogi, a po wykonaniu zadania, porównują swoje wersje z oryginałem na płycie CD;

5. Nauczyciel z uczniami powtarzają poznana wcześniej zasadę tworzenia rzeczowników złożonych, na jej podstawie uczniowie wymieniają nazwy przedmiotów i nazwy ich nauczycieli;

6. Kilkoro uczniów odczytuje tekst „Mein Gymnasium”. Następnie wymieniają i opisują nauczycieli w nim opisanych;

7. Wykonują zadanie w podręczniku, polegające na podkreśleniu informacji zgodnej z wcześniej omawianym tekstem.

8. Nauczyciel przyczepia na tablicy za pomocą magnesów określenia pozytywne i negatywne na lekcję, zadaniem uczniów jest przyporządkowanie ich do właściwej grupy.

9. Uczniowie wykorzystują poznane hasła do zadania nr 9 w ćwiczeniach;

10. Podsumowanie poznanego na zajęciach słownictwa, nauczyciel ocenia najbardziej aktywnych uczniów.

11. Zadanie domowe - uczniowie mają opisać w kilku zdaniach swojego ulubionego nauczyciela.

opracowanie:

Agata Jasińska