Dodaj publikację
Autor
ANNA PIELKA
Data publikacji
2012-02-06
Średnia ocena
4,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Poradnik będzie Ci pomocny w przyswajaniu umiejętności z zakresu kosmetyki, wizażu, zdobnictwa paznokci. Pomoże Ci zorganizować stanowisko pracy do wykonywania zabiegów z zakresy wizażu, kosmetyki. Chciałabym opublikować moje przemyślenia w formie poradnika związane z kosmetyką, wizażem. Podzielić się doświadczeniami, które zdobyłam w dotychczasowej pracy jako wizażystka, kosmetyczka. Dużo osób mnie pyta jak postępować gdy…. Publikacje będą seryjne. Wydawane po dwa na tydzień. Poradnik ten zawiera wiedze i umiejętności, które powinnaś mieć opanowana w szkole policealnej na kierunku kosmetyka, aby przystąpić do egzaminu końcowego. Czekam na wszystkie pytania, sugestie. Serdecznie zapraszam do przeczytania. Tematy publikacji: 1.Dbaj o twarz szyje i dekolt 2.Lśniące, zdrowe włosy 3.Jędrna, gładka skóra 4.Ładne dłonie i stopy 5. Kosmetyki, wszystko do powinnaś wiedzieć 6.Jak założyć własny salon kosmetyczny, wizażu 7.Jak powinien wyglądać wywiad z klientem/klientką. 8.Profesjonalny wizaż w gabinecie kosmetycznym. 9.Kosmetyki kolorowe i pędzle. 10.Rodzaje i kształt twarzy, oczu, brwi i rzęs. 11.Makijaże na każdą okazje. 12.Typy kolorystyczne. 13.Metamorfozy. 14.Wymagania higieniczno – sanitarne dla gabinetu kosmetycznego. 15.Zasady ergonomii w pracy kosmetyczki. 16.Wyposażenie gabinetu kosmetycznego. 17.Wyposażenie stanowiska pracy kosmetyczki. 18.Wyposażenie stanowiska pracy do wykonywania manicure i pedicure 19.Aseptyka i antyseptyka w pracy kosmetyczki 20.Higiena osobista kosmetyczki Wymagania wstępne: Przystępując do czytania mojego poradnika, powinieneś umieć: -korzystać z różnych źródeł informacji -interpretować przepisy, regulaminy, zasady -pracować indywidualnie i w grupie -określać skutki negatywnych czynników w środowisku pracy Cele kształcenia: W wyniku czytania poradnika powinieneś umieć: -zorganizować stanowisko pracy kosmetyczki, manicurzystki, wizażystki -zorganizować stanowisko do zabiegów pielęgnacyjnych -zorganizować stanowisko pracy do wykonywania makijażu -dobrać sprzęt i narzędzie pracy -zastosować zasady aseptyki i antyseptyki -zadbać o zdrowie własne i klienta.
 Pobierz (docx, 18,9 KB)

Podgląd treści

OPIS PUBLIKACJI PORADNIKA:

Poradnik będzie Ci pomocny w przyswajaniu umiejętności z zakresu kosmetyki, wizażu, zdobnictwa paznokci. Pomoże Ci zorganizować stanowisko pracy do wykonywania zabiegów z zakresy wizażu, kosmetyki.

Chciałabym opublikować moje przemyślenia w formie poradnika związane z kosmetyką, wizażem. Podzielić się doświadczeniami, które zdobyłam w dotychczasowej pracy jako wizażystka, kosmetyczka . Dużo osób mnie pyta jak postępować gdy…. Publikacje będą seryjne. Wydawane po dwa na tydzień. Poradnik ten zawiera wiedze i umiejętności, które powinnaś mieć opanowana w szkole policealnej na kierunku kosmetyka, aby przystąpić do egzaminu końcowego.

Czekam na wszystkie pytania, sugestie. Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Tematy publikacji:

Dbaj o twarz szyje i dekolt

Lśniące, zdrowe włosy

Jędrna, gładka skóra

Ładne dłonie i stopy

Kosmetyki, wszystko do powinnaś wiedzieć

Jak założyć własny salon kosmetyczny, wizażu

Jak powinien wyglądać wywiad z klientem/klientką.

Profesjonalny wizaż w gabinecie kosmetycznym.

Kosmetyki kolorowe i pędzle.

Rodzaje i kształt twarzy, oczu, brwi i rzęs.

Makijaże na każdą okazje.

Typy kolorystyczne.

Metamorfozy.

Wymagania higieniczno – sanitarne dla gabinetu kosmetycznego.

Zasady ergonomii w pracy kosmetyczki.

Wyposażenie gabinetu kosmetycznego.

Wyposażenie stanowiska pracy kosmetyczki.

Wyposażenie stanowiska pracy do wykonywania manicure i pedicure

Aseptyka i antyseptyka w pracy kosmetyczki

Higiena osobista kosmetyczki

Wymagania wstępne:

Przystępując do czytania mojego poradnika, powinieneś umieć:

-korzystać z różnych źródeł informacji

-interpretować przepisy, regulaminy, zasady

-pracować indywidualnie i w grupie

-określać skutki negatywnych czynników w środowisku pracy

Cele kształcenia:

W wyniku czytania poradnika powinieneś umieć:

-zorganizować stanowisko pracy kosmetyczki, manicurzystki, wizażystki

-zorganizować stanowisko do zabiegów pielęgnacyjnych

-zorganizować stanowisko pracy do wykonywania makijażu

-dobrać sprzęt i narzędzie pracy

-zastosować zasady aseptyki i antyseptyki

-zadbać o zdrowie własne i klienta.

Moduł I Dbaj o twarz szyje i dekolt

1. Czy można położyć się spać bez zmywania makijażu?

Moje drogie czytelniczki, absolutnie nie. Jak wiadomo noc dla skóry to czas odpoczynku i regeneracji. Pozostawiony makijaż, nie będzie już nas upiększał, tylko podrażniał cerę, również może spowodować wystąpieniem krostek następnego dnia. Skóra będzie zmęczona. Jeśli nie mamy wieczorem siły na zmywanie makijażu, proponuje mieć przy sobie chusteczki do demakijażu, którym zmywamy zarówno oczy, jak i całą twarz. Przecieramy twarz do momentu, aż chusteczka będzie czyta, nakładamy krem na noc i idziemy spać.

2. Plotki na temat usunięcia wąsika na górnej wardze ciepłym woskiem.

Wąsik usunięty woskiem odrośnie po pewnym czasie, ale włoski będą słabsze, przerzedzone lub takie sama jak były. Jeśli organizm znajduje się w równowadze hormonalnej- większe nie odrosną nigdy. Pamiętajmy, aby miejsce po woskowaniu wąsika przetrzeć parę razy wacikiem ...