Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Ewa Polak – Niemyjska
Konspekt lekcji języka angielskiego
Poziom A2
Zakres treści: Obyczaje i słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Cele lekcji:
A. Uczeń zna i potrafi wymienić podstawowe informacje dotyczące tradycji bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii.
B. Uczeń zna i poprawnie używa słownictwa związanego ze świętami.
C. Uczeń słuchając nagrania potrafi rozpoznać słowa w tekście piosenki.
Umiejętności: pisanie, mówienie, słuchanie, czytanie
Środki dydaktyczne: karty pracy, tablica, płyta z piosenkami świątecznymi.
Tok lekcji:
FAZA PRZYGOTOWAWCZA
|Czynności nauczyciela |Czynności ucznia |
|Sprawdza obecność. |Czyta pracę domową |
|Sprawdza pracę domową |Zapisuje temat w zeszycie. |
|Podaje temat lekcji | |
FAZA REALIZACJI
|Czynności nauczyciela |Czynności ucznia |
|Rozdaje karty pracy. Wyznacza ucznia do przeczytania polecenia |Wyznaczony czyta polecenie lub kolejne uzupełnione zdania. |
|pierwszego ćwiczenia. Pomaga przetłumaczyć niezrozumiałe słownictwo.| |
|Wyznacza uczniów do czytania i uzupełniania zdań. | |
|Wyznacza ucznia do przeczytania kolejnego polecenia. Pomaga w | |
|wyjaśnieniu trudnych słów. Wyznacza uczniów do czytania kolejnych | |
|fragmentów tekstu i uzupełnienia luk odpowiednimi wyrazami. Zwraca | |
|uwagę uczniów na ważne informacje kulturowe. | |
|Rozdaje uczniom pocięte teksty piosenki. Tłumaczy na czym polega ich| |
|zadanie. Włącza nagranie ( powtarza jeśli to potrzebne).Wyznacza |Czyta polecenie, uzupełnia luki, czyta tekst. |
|uczniów do przeczytania tekstu w poprawnej kolejności. | |
|Wskazuje osoby do przeczytania haseł w krzyżówce. | |
|Tłumaczy kolejne ćwiczenie ze słuchu, w którym uczniowie mają | |
|„wchwycić” w piosence napisane przez nauczyciela na tablicy słowa. | |
|Dzieli klasę na grupy. Włącza piosenkę. Uczniowie zgłaszają | |
|usłyszane słowa przez podniesienie ręki natychmiast po usłyszeniu | |
|słowa.. Zapisuje wyniki na tablicy | |
|(Ćwiczenie dodatkowe, wykonywane jeśli czas pozwoli) Nauczyciel |Słuchając piosenki układa w kolejności tekst piosenki. Czyta |
|rozdaje szablony listu do Świętego Mikołaja, który uczniowie mają |poprawnie ułożony tekst. |
|uzupełnić. Prosi kilku uczniów o przeczytanie listów. | |
| | |
| | |
| | |
| |Uzupełnia krzyżówkę. Czyta hasła. |
| | |
| |W grupie słucha piosenki, podnosi rękę gdy usłyszy słowo zapisane na|
| |tablicy. |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |
| |Uzupełnia tekst listu. Wyznaczony czyta uzupełniony tekst listu. |
FAZA PODSUMOWUJĄCA
|Czynności nauczyciela |Czynności ucznia |
|1. Nagradza plusami osoby szczególnie aktywne na lekcji | |
Karta pracy ucznia
1.Match each definition with a word.
wish, bell, toy, snowball, gloves, family, joy, feast, reindeer, branch, fruitcake, chimney,
evergreen, merry, yuletide, gifts, December, sugarplums, frosty, sled, ornaments, tradition
1. Customs, beliefs, and ideas that have been handed down from generation to generation. ____________
2. You wear these on your hands when it is cold outside._________________
3. A cake that has dried fruits and nuts inside._________________
4. The Christmas season._________________
5. A group of people related to each other._________________
6. These are the things that you give to ...