Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
izkaolek, 2012-02-23
Ten scenariusz jest zbyt prosty dla znanych mi 5-6 latków. Po wprowadzeniu zmian np.: nauki nakrywania do stołu, zasad zachowania się przy stole, a może samodzielnego przygotowania kanapek zastosowałabym go u starszaków. Tym posłużyłabym się raczej w 3-latkach, gdzie bywają maluchy, które rzeczywiście nie potrafią posługiwać się łyżką i pić z kubka.
annsz1, 2012-02-29
Scenariusz został napisany dla dzieci z uposledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Część dzieci je z pomocą.Dziekuję za komentarz.:)
SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z DNIA 10. 01. 2011r.
ODDZIAŁ F
OSOBA PROWADZĄCA ZAJĘCIA: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
TEMATYKA OŚRODKA OKRESOWEGO: „Ja w przedszkolu”
TEMAT OŚRODKA DZIENNEGO: „Sam jem śniadanie”
CELE OGÓLNE:
✓ Doskonalenie umiejętności samodzielnego spożywania posiłku.
CELE OPERACYJNE:
Dziecko :
✓ Potrafi lub próbuje samodzielnie spożywać posiłek,
✓ Trzymać łyżkę w dłoni,
✓ Nabierać zupę na łyżkę,
✓ Prowadzić łyżkę z zupą do ust,
✓ Trzymać kanapkę w ręku,
✓ Odgryzać oraz żuć kęsy kanapki,
✓ Pić z kubka,
GRUPA WIEKOWA: 5-6 lat
LICZBA DZIECI: do 8
METODY PRACY: słowna, praktycznego działania
FORMY PRACY: zbiorowa, indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: nakrycie stołu, sztućce, talerze, kubki,
UWAGI:
Dzieci będą spożywać śniadanie samodzielnie, w razie potrzeby nauczyciel dzieciom będzie udzielał podpowiedzi słownych, gestowych lub pomocy fizycznej.
REALIZACJA
CZYNNOŚCI PRZYGOTOWAWCZE:
Przez posiłkiem dzieci przechodzą do łazienki i myją ręce.
CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE:
Dzieci zajmują swoje miejsca przy stoliku. Nauczyciel zwraca uwagę na zachowanie prawidłowej postawy ciała dzieci, podczas spożywania posiłku.
CZYNNOŚCI ZASADNICZE:
- Spożywanie zupy:
✓ Trzymanie łyżki w dłoni,
✓ Nabieranie zupy na łyżkę,
✓ Prowadzenie łyżki z zupą do ust,
- Spożywanie kanapki:
✓ Prawidłowe trzymanie kanapki w dłoni,
✓ Prowadzenie ręki z kanapką do ust,
✓ Odgryzanie małych kęsów kanapki i dokładne żucie,
- Picie herbaty z kubka:
✓ Trzymanie kubka w dłoni,
CZYNNOŚCI FINALIZUJĄCE I ZAKOŃCZENIE:
Dzieci wstają dosuwają krzesełka do stolika, przechodzą do łazienki myć się.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx