Dodaj publikację
Autor
Ewa Gromowska
Data publikacji
2012-03-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
30

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka niemieckiego przeznaczony do realizacji w klasie VI do podręcznika "Netz". Związany z tematyką rowerową.
 Pobierz (docx, 14,0 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji języka niemieckiego

I. Założenia ogólne:

1. Nazwa szkoły

2. Poziom nauczania: kl. VI

3. Data:

4. Czas trwania lekcji: 45 minut

5. Temat lekcji: „Das Fahrrad” („Rower”)

6. Cele jednostki lekcyjnej:

- uczeń potrafi nazwać poszczególne części roweru w języku niemieckim

- uczeń potrafi przyporządkować nazwy części roweru do ilustracji

- uczeń potrafi poprawnie wymawiać nazwy części rowerowych

- uczeń potrafi rozwiązać krzyżówkę

- uczeń potrafi odnaleźć nazwy części roweru w „sałatce literowej”

7. Metody i formy pracy:

praca indywidualna

praca w parach

praca w plenum

8. Materiały i środki dydaktyczne:

podręcznik „Netz” kl. VI, str. 28

zeszyt ćwiczeń „Netz” str. 40-45, ćwiczenie U13,U14,U15,U16

plakat przedstawiający rower

magnesy

tablica czarna; kreda

9. Przebieg lekcji:

CZAS

FAZA

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

N - NAUCZYCIEL

CZYNNOŚCI UCZNIA

U - UCZEŃ

3 min.

1 min.

11 min.

30 min.

Faza wstępna lekcji

Wprowadzenie

Prezentacja

Część utrwalająca

Pożegnanie

N. wita klasę, sprawdza obecność, zapisuje datę i temat lekcji w dzienniku oraz na tablicy

N. zadaje pytanie „Was ist das?”, prosi o odpowiedź

N. wskazuje na plakacie poszczególne części roweru oraz nazywa je w języku niemieckim

N. pyta o polskie odpowiedniki nazw części rowerowych

N. zapisuje nowe słownictwo na tablicy, prosi uczniów o odpisanie notatki do zeszytów

N. prosi poszczególnych uczniów o przeczytanie słówek, poprawia błędy w wymowie

N. prosi u. o otworzenie podręczników na str.28, objaśnia polecenie zad. C1

N. prosi u. o otworzenie zeszytów ćw. na str. 40, objaśnia polecenie zad. U13

N. objaśnia zad. U15 na str. 45

N. objaśnia polecenie zad. U16 na str. 45

N. objaśnia polecenie zad. U14 na str. 41

N. prosi uczniów o nauczenie się nowego słownictwa na następną lekcję

N. żegna uczniów

U. przygotowuje się do zajęć, notuje temat lekcji w zeszycie

U. odpowiada na pytanie

U. słucha

U. odpowiada

U. przepisuje notatkę

U. odczytuje głośno nowe słówka, ćwiczy wymowę

U. otwiera podręcznik, przyporządkowuje nazwy części roweru do ilustracji, zapisuje nazwy

U. odnajduje nazwy 6 części rowerowych w „sałatce literowej” oraz zapisuje je

U. łączy nazwy części roweru z obrazkami przedstawiającymi je

U. rozwiązuje krzyżówkę

U. w parach grają w grę memory

U. żegna nauczyciela

Opracowała