Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Opracowała: AGATA TOMICA
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA
ANGIELSKIEGO DLA KLASY PIERWSZEJ.
Temat: ''Zoo animals''
Data: 23.02.2012
Klasa: 1B
Imię i nazwisko prowadzącej zajęcia: Agata Tomica
Cele lekcji:
Uczeń:
- pozna nowe słownictwo- nazwy zwierząt mieszkających w Zoo,
- utrwali zwroty pozdrowienia: ''Hi!”, ''How are you?''
- będzie słuchał nagrań tekstów i rozpoznawał właściwe treści,
- przypomni i utrwali nazwy kolorów,
- nauczy się nowej piosenki: ''Giraffe, giraffe...”,
- będzie używał i rozumiał zwroty codziennej komunikacji w klasie.
Metody pracy: komunikacyjna, oglądowa, ćwiczeń praktycznych.
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, praca w grupach,
Środki dydaktyczne: podręcznik, płyta CD z nagraniem, odtwarzacz CD, ilustracje
przedstawiające zwierzęta mieszkające w zoo, stempelki do oceniania.
PRZEBIEG LEKCJI.
I. Faza wstępna
Powitanie piosenką: ” Teddy Bear, Teddy Bear.”
N-l sprawdza i ocenia stempelkami wykonanie zadania domowego, odnotowuje ewentualne nieprzygotowanie uczniów.
II. Faza realizacji
N prezentuje i umieszcza na tablicy ilustracje przedstawiające zwierzęta mieszkające w zoo. Przyczepia magnesami kolejno: giraffe, tiger, monkey, crocodile, zebra, elephant, flamingo, lion.
Wskazując na obrazki, powoli i wyraźnie wymawia kolejne nazwy zwierząt.
Uczniowie słuchają i powtarzają za N-lem nowe słownictwo.
N, wskazując na kolejne obrazki, stawia pytania:
N: What is it? U: A monkey
N: What is it? U: A zebra.
Itd.
N: Please, open your books at page 8.
Look at the pictures.
N przydziela uczniom rolę zwierzątek t.j. każde dziecko otrzymuje kartonik z obrazkiem zwierzątka, powtarza jego nazwę za N-lem, ma ją zapamiętać.
N zwraca się do uczniów:
N: Giraffe, giraffe, you live in the zoo,
Giraffe, giraffe, hi, hi, how are you?;
Uczniowie mający rolę żyrafy wstają i odpowiadają chórem:
U: '' I'm fine, thank you''.
N z pomocą ucznów tłumaczy dialog.
N podobnie wywołuje pozostałe zwierzęta.
N zaprasza do wysłuchania nagrania (ćw.1, str.8). Każdy uczeń podczas słuchania piosenki ma rozpoznać zwrotkę, która opowiada o zwierzątku z jego kartonika. Jak tylko rozpozna, to wstaje i stoi, dopóki nie usłyszy zwrotki o innym zwierzątku.
N sprawdza poprawność wykonania ćwiczenia.
Po zapoznaniu ze słowami piosenki N prosi uczniów, by wraz z kartonikami wyszli z ławek i stanęli w kółku, objaśnia zabawę. Ochotnicy pokazują, w jaki, charakterystyczny sposób zachowują się poszczególne zwierzęta. Po włączeniu piosenki, każde dziecko ma tak, jak w
poprzednim ćwiczeniu, rozpoznać zwrotkę o ''swoim” zwierzątku, wejść do środka koła i poruszać się, naśladując jego ruchy tak długo, aż skończy się dana zwrotka.
N chwali uczniów za ciekawe odegranie ról zwierzęcych i odbiera kartoniki, wołając kolejno zwierzątka:
N: Where are the giraffes?
Każdy uczeń ...