Dodaj publikację
Autor
Ewa Jastrzębska
Data publikacji
2012-05-14
Średnia ocena
0,00
Pobrań
247

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja przybliżająca naukę języka HTML.
 Pobierz (docx, 14,7 KB)

Komentarze

Slawko_2008, 2012-12-13

Przestarzała metoda tworzenia stron www

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJEĆ

lekcja rozpoczynająca dział

data: 12.04.2012r. klasa: II. technikum informatycznego

przedmiot: technologia informacyjna prowadzący: mgr Ewa Jastrzębska

temat zajęć: Narzędzia i metody tworzenia stron internetowych.

dział programowy: Podstawy tworzenia stron WWW.

charakterystyka klasy:

Uczniowie tej klasy są zainteresowani informatyką, wykazują zdolności w kierunku zagadnień informatycznych. Poziom intelektualny uczniów jest zróżnicowany – od przeciętnych do uczniów zasługujących na oceny bardzo dobre i celujące. Zachowują dyscyplinę, są kulturalni wobec nauczyciela, wykonują jego polecenia.

Cele zajęć:

Uczeń rozumie sposoby tworzenia stron WWW

Uczeń zna metody tworzenia stron WWW

Uczeń zna narzędzia do tworzenia stron WWW

Uczeń porównuje edytor tekstowy i graficzny pod względem przydatności do tworzenia stron WWW

Środki dydaktyczne:

stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, prezentacja multimedialna;

Przebieg zajęć:

Czynności organizacyjne – przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności, włączenie komputerów i logowanie się na konta użytkowników.

Podanie celów i tematu lekcji - uczniowie zapisują temat w zeszytach, a nauczyciel na tablicy.

Nauczyciel w krótkim wykładzie przedstawia działanie stron WWW, przeglądarek oraz informuje, że uczniowie będą tworzyć je w języku HTML. Charakteryzuje język HTML, wyświetla prezentacje z podstawowymi znacznikami języka HTML. Uczniowie zapisują w swoich zeszytach podstawowe informację o tworzeniu stron WWW.

Nauczyciel uświadamia uczniom, iż celem ich najbliższych kilku lekcji będzie poznanie sposobów tworzenia stron WWW.

Nauczyciel przedstawia edytory: tekstowy i graficzny jako narzędzia do tworzenia stron internetowych. Za pomocą pogadanki uczniowie wraz z nauczycielem wyznaczają wady i zalety tych edytorów.

Nauczyciel przedstawia zasady n-etykiety dotyczące tworzenia stron WWW.

Uczniowie wykonują ćwiczenia:

ćw.1

Uruchom przeglądarkę internetową zainstalowaną na Twoim komputerze. Włącz dowolną stronę internetową i obejrzyj jej kod w języku HTML.

ćw.2

Uruchom dowolny edytor tekstu, na przykład Notatnik lub graficzny edytor tekstu np. Frontpage Express. Spróbuj stworzyć prostą stronę i zapisz ją pod nazwą index.html.

Uczniowie wykonują ćwiczenia, a nauczyciel sprawdza efekty ich pracy i ocenia ich.

Podsumowanie. Nauczyciel podsumowuje pracę swoją i uczniów.

Pytania:

W jakim edytorze najlepiej jest tworzyć strony WWW?

W jakim języku tworzymy strony WWW?

Podaj kilka zaleceń n-etykiety dotyczących tworzenia stron WWW.