Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Nauczyciel: Małgorzata Robak
Temat lekcji: Saint Patrick’s Day – customs and traditions
Klasa: III a
Cel główny lekcji: - uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat kultury Irlandii
i Dnia Świętego Patryka
Cele operacyjne lekcji:
- uczniowie poznają i utrwalają słownictwo związane z Dniem Świętego Patryka
- uczniowie wykorzystują poznane słownictwo w ćwiczeniach leksykalnych
- uczniowie rozwijają swoje umiejętności w kontekście komunikacyjnym (doskonalenie mówienia)
- uczniowie utrwalają struktury gramatyczno-leksykalne
Metody realizacji lekcji: metoda komunikacyjna
praca w parach/ praca samodzielna
Środki dydaktyczne: materiały z ćwiczeniami, ćwiczenia z wykorzystaniem projektora, prezentacja multimedialna,
Przebieg lekcji
1. Czynności wstępne – sprawdzenie obecności
ROZGRZEWKA JĘZYKOWA
2. Uczniowie słuchają utworu – fragmentu muzyki irlandzkiej. Czynność ta ma na celu naprowadzenie uczniów na tematykę lekcji. Nauczyciel zadaje dodatkowe pytania na temat kultury Irlandii.
3. Uczniowie oglądają część programu prezentującego taniec irlandzki
PREZENTACJA TEMATU
4. Nauczyciel pyta o święta kojarzące się uczniom z Irlandią, zadaje pytania sprawdzające ogólną wiedzę na temat dnia Świętego Patryka.
5.Uczniowie zapisują temat lekcji w zeszytach.
6. Prezentacja multimedialna na temat Dnia Świętego Patryka. Uczniowie w trakcie prezentacji robią notatki.
ZADANIA KOMUNIKACYJNE I LEKSYKALNE
7. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie wypowiadają się na temat omawianego święta.
8. Nauczyciel prezentuje zdjęcie (slajd) związane z omawianym tematem. Uczniowie odpowiadają na 2 pytania (praca samodzielna). Kilka osób odpowiada na pytania na forum klasy.
PRACA Z TEKSTEM
9. Nauczyciel zapisuje na tablicy kilka słówek których uczniowie mogą nie znać.
10. Uczniowie czytają tekst, odpowiadają na pytania sprawdzające zrozumienie.
11. Ćwiczenia leksykalne (ćw.1,2,3)
ĆWICZENIA UTRWALAJĄCE MATERIAŁ
12. Praca w parach – uczniowie przygotowują rozmówkę, kilka par prezentuje dialog. (ćw.4)
13. Ćwiczenie gramatyczne (ćw.5) utrwalające i sprawdzające znajomość struktur leksykalno-gramatycznych w oparciu o tematykę Dnia Świętego Patryka.
14. Podsumowanie lekcji – kilka osób podsumowuje wiadomości z lekcji.
ZADANIE DOMOWE
- krzyżówka, tekst z lukami