Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji języka angielskiego
1. Temat: TV programmes - programy telewizyjne.
Data: 23.04.2012
Czas :45 min
Poziom: beginners
Klasa : Vb
2. Cele lekcji:
Cel główny :
Poznanie słownictwa związanego z telewizją - nazwy programów telewizyjnych.
Cele operacyjne :
Po lekcji uczeń:
• nazywa programy telewizyjne
• prawidłowo wymawia nowo poznane słowa
• wypowiada się na temat ulubionych programów telewizyjnych
• potrafi poprawnie zidentyfikować i dopasować nazwę programu telewizyjnego do jego rodzaju
• potrafi poprawnie użyć poznane słowa w różnorodnych ćwiczeniach
3. Metody i formy pracy:
• gramatyczno – tłumaczeniowa
• komunikacyjna
• audiolingwalna
• Praca z całą grupą – chóralne powtarzanie,
• Praca indywidualna na forum grupy - wypowiedzi poszczególnych dzieci
• Praca indywidualna - wykonywanie ćwiczeń
• Praca w grupach, parach - wykonywanie ćwiczeń
• Wykorzystanie multimediów – tablica interaktywna , komputer, odtwarzacz CD, ćwiczenia utrwalające wykonywane na tablicy interaktywnej oraz dydaktyczna gra komuterowa
4. Pomoce dydaktyczne i środki techniczne
• Flash cards
• płyta CD,
• magnetofon,
• komputer,
• tablica interaktywna
• materiały własne nauczyciela - kserokopie z ćwiczeniami
• Książka Project 3 Third Edition
• Zeszyt Ćwiczeń Project 3 Third Edition
5. Przebieg lekcji
1. Część porządkowo –organizacyjna 2min
• Przywitanie, sprawdzenie obecności
2. Część wstępna - Rozgrzewka językowa (Warm – up) 3min
• Zapisanie tematu lekcji i wyjaśnienie o czym będzie lekcja i jakie są jej cele.
• Następnie nauczyciel rozmawia z uczniami na temat telewizji. Zadaje pytanie „ Do you like watching TV? How often do you watch TV? How many hours do you usually watch TV? Nauczyciel prosi poszczególnych uczniów o odpowiedź na pytania. Uczniowie odpowiadają na zadane pytanie. Nauczyciel podsumowując odpowiedzi nawiązuje do tematu dzisiejszej lekcji jakim są programy telewizyjne.
3. Część główna - Prezentacja tematu lekcji (Presentation) 10min
• Nauczyciel wiesza na tablicy flashcards z różnymi typami programów telewizyjnych oraz karty z ich nazwami w języku angielskim. Uczniowie przyglądają się przedstawionym programom i próbują dopasować nazwy do poszczególnych programów.
• Każdy uczeń po zakończonej prezentacji otrzymuje do wklejenia do zeszytu kartę pracy z programami telewizyjnymi i ich angielskimi nazwami.
• Następnie nauczyciel prosi uczniów o otwarcie książki na stronie 68, gdzie w zadaniu 1a uczniowie mają przedstawione wszystkie poznane rodzaje programów telewizyjnych w tej samej kolejnosci co na tablicy i na wklejonych kartach w zeszytach. Uczniowie patrząc na obrazki powtarzają wspólnie za nagraniem nowo poznane słownictwo a następnie nauczyciel prosi o przeczytanie nowych słów kilkoro uczniów.
4. Ćwiczenia praktyczne (Practice) 17 min
• Nauczyciel pyta uczniów „ Jakiego rodzaju programy telewizyjne są przez Was oglądane?”- ‘ What kind of TV programmes do you watch? ’ . Uczniowie odpowiadają na zadane pytanie a następnie wykonują ćwiczenie 1b/ 68. Uczniowie pracują w grupach 3-4 osobowych. Każda grupa otrzymuje kartę ...