Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT ZAJĘĆ TRENINGOWYCH Z PIŁKI NOŻNEJ
Grupa trampkarzy
Temat lekcji: Nauka podań i przyjęć piłki w czwórkach w piłce nożnej
Ilość ćwiczących: 21 Miejsce; Hala sportowa
Przybory: piłki nożne, pachołki.
Cele: Kształcący: Kształtowanie koordynacji ruchowej.
Poznawczy: Poznanie nowego elementu technicznego – podania i przyjęcia piłki w czwórkach
Wychowawczy: Współpraca w grupie.
Zdrowotny: Dawanie i przyjmowanie wsparcia.
Metody: Realizacji zadań ruchowych: Naśladowcza – ścisła, zadaniowa – ścisła, problemowa, zabawowa – klasyczna.
Przekazywania wiedzy: Pokaz, objaśnienie, opis, pogadanka.
Wychowawcze: Działanie przykładem osobistym.
Tok lekcyjny –
rodzaje zadań
Nazwa i opis zadania /ćwiczenia /
Czas /
dozowanie
Uwagi organizacyjne i metodyczne
I Część wstępna
Moment organizacyjno -porządkowy.
Zabawa
ożywiająca.
Rozgrzewka.
Ćwiczenia w miejscu.
Ćwiczenia mm. kończyny dolnej.
Ćwiczenie mm. ud grupa przednia.
Ćwiczenie mm. ud grupa tylna
l. Zorganizowanie grupy, sprawdzenie stanu gotowości do zajęć, podanie tematu oraz głównych zadań lekcji.
2. „Przejmij piłkę" - W ograniczonym polu ćwiczący prowadzą piłkę w różnych kierunkach. Zadaniem berka jest odebranie piłki jednemu z nich, jeżeli tego dokona, dochodzi do zamiany ról. W celu intensyfikacji zabawy wprowadzamy kolejnych berków.
3. Ćwiczenia rozciągające w formie stretchingu (ćwiczenia w kolejności ; napięcie-rozluźnienie - rozciąganie).
l. a) Napięcie : stojąc na jednej N drugą N zgiąć w stawie kolanowym i uchwycić R za stopę (LN - LR), mocno naciskać N w dół starając się przezwyciężyć opór trzymanej R.
b) Rozluźnienie.
c) Rozciąganie : zgiąć N w stawie kolanowym i uchwycić stopę R, następnie odprowadzić N do tyłu w górę aż do dotknięcia piętą pośladków.
2.a) Napięcie : klęcząc na jednym kolanie wyprostować drugą N w skos- przód opierając na ją na pięcie, mocno naciskając podłoże wyprostowaną N.
b) Rozluźnienie.
c) Rozciąganie : w tej samej pozycji przy jak najbardziej wyprostowanych plecach wykonać opad T w przód.
3’
3’
6’
Ustawienie grupy w dwuszeregu, raport, powitanie, sprawdzenie obecności i strojów sportowych. Wybór berka.
Prowadzący objaśnia zasady zabawy, kontroluje jej przebieg.
Ustawienie grupy uczniów w rozsypce, każdy ćwiczący posiada miejsce do swobodnego wykonywania ruchów. Ćwiczenia stretchingowe wykonujemy na przemian PN i LN.
Odprężenie mm.
Lepsze rozciąganie można uzyskać przyciągając N R przeciwną (LN - PR).
W tylnej części uda powinno być odczuwalne naprężenie mm.
Odprężenie mm.
W tylnej partii uda powinno być odczuwalne rozciąganie mm.
Ćwiczenie mm. ud grupa przyśrodkowa.
Ćwiczenia
w ruchu.
II Część główna
Nauczanie podań i przyjęć piłki w czwórkach
Ćwiczenia z piłką na podłożu
Gra szkolna
Gra szkolna
III Część końcowa
Uspokojenie organizmu
Moment organizacyjno-porządkowy
3.a) Napięcie : w staniu, w szerokim rozkroku mocno naciskać stopami w dół do wewnątrz wywierając napór ...