Dodaj publikację
Autor
Michał Budziński
Data publikacji
2012-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
65

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć.
 Pobierz (doc, 26,5 KB)

Podgląd treści


KONPEKT ZAJĘĆ
Prowadzący: Michał Budziński
Data przeprowadzenia zajęć: 09.03.2011
Temat: Do jakiego lekarza pójść? – poznajemy specjalności lekarzy.
Cele główne:
• Poznanie specjalności poszczególnych lekarzy.
Cele operacyjne:
Uczeń:
• Wie, do którego lekarza zwrócić się z problemem zdrowotnym
• Powie kilka zdań na temat lekarzy
• Prawidłowo wykona dodawanie
o Andrzej P. – w zakresie 50
o Marcin G. – w zakresie 50
o Damian M. – w zakresie 100
o Joanna S. – w zakresie 50
o Aleksandra P. – w zakresie 100
o Tomasz S. – w zakresie 100
o Elżbieta K. – w zakresie 300
• Ułoży zdanie z rozsypani:
o Elżbieta K. – literowej
o Joanna S. – wyrazowej
o Damian M. – wyrazowej
o Tomasz S. – wyrazowej
• Dopasuje wyraz do obrazka:
o Andrzej P.
o Aleksandra P.
o Marcin G.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie
2. Wprowadzenie do tematu zajęć – uczniowie otrzymują tabelkę z działaniami matematycznymi, w miejsce których wpisują odpowiednią literę według podanego wzoru. Z rozwiązanej tabelki czytają poszczególne nazwy różnych specjalności lekarzy (stopień trudności zadań z dodawania jest dostosowany do możliwości ucznia).
3. Rozmowa z uczniami na temat – czym zajmują się poszczególni lekarze na podstawie własnych doświadczeń uczniów.
4. Każdy z uczniów dostaje za zadanie ułożyć z rozsypani literowej jedno zdanie na temat poznanych wcześniej specjalności lekarskich.
5. Uczniowie Andrzej P., Aleksandra P. i Marcin G. dostają wyrazy, które mają dopasować do obrazków.
6. Podsumowanie zajęć
7. Zakończenie zajęć