Dodaj publikację
Autor
Michał Budziński
Data publikacji
2012-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
62

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć.
 Pobierz (doc, 100,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ

Prowadzący: Michał Budziński
Data przeprowadzenia zajęć: 08.12.2010
Temat: Domy na świecie – poznajemy różnego rodzaju domy w jakich mieszkają ludzie na świecie.
Cele główne:
• Poznanie różnego rodzaju domów na świecie
• Przypomnienie i doskonalenie dodawania w zakresie 50. 100, 500
• Doskonalenie umiejętności wypowiadania się

Cele operacyjne:
Uczeń:
• Wykona działania dodawania w zakresie 50, 100, 500
• Uporządkuje zbiór liczb rosnąco
• Dobierze etykietę wyrazową do obrazka
• Dobierze dwa obrazki w prawidłowe pary
• Powie kilka zdań na temat domów na świecie

Przebieg zajęć:
1. Powitanie
2. Wprowadzenie do tematu zajęć – rozmowa na temat różnego rodzaju domów. Wywieszenie na tablicy obrazów z domami z całego świata. Próba omówienia ich z uczniami.
3. Rozdanie uczniom kartek z kartonikami dwustronnymi (działanie / litery) z działaniami na dodawanie w zakresie 50, 100, 300. Wycięcie i uporządkowanie przez uczniów wyników rosnąco – odwrócenie kartoników i odczytanie z liter rodzaju domu.
4. Każdy uczeń dobiera obraz domu do nazwy, która utworzyła mu się z rozsypywanki, a następnie próbuje dobrać do niego postać, która mogłaby w nim zamieszkać.
5. Każdy z uczniów dostaje od nauczyciela resztę domów i wspólnie dobierają do nich mieszkańców.
6. Przyklejanie prawidłowych par do zeszytu.
7. Sprawdzenie pracy uczniów.
8. Podsumowanie i zakończenie lekcji.