Dodaj publikację
Autor
Michał Budziński
Data publikacji
2012-05-29
Średnia ocena
0,00
Pobrań
93

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć.
 Pobierz (docx, 17,0 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Przeprowadzonych w klasie I – III gimnazjum dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.

Data: 29.11.2011 r.

Jednostka lekcyjna: Funkcjonowanie w środowisku

Czas: 45 minut

Temat: Owoce i warzywa w zimie – omówienie sposobów przechowywania owoców i warzyw w zimie.

Prowadzący zajęcia: mgr Michał Budziński

Cele ogólne:

Poznanie sposobów przechowywania warzyw i owoców zimą

Rozwijanie słownictwa związanego z warzywami i owocami

Poznanie różnych sposobów przetwarzania warzyw

Cele szczegółowe:

Uczeń:

Poznał różne sposoby przetwarzania warzyw i owoców

Zna nazwy najpopularniejszych warzyw i owoców

Rozumie konieczność odpowiedniego przechowywania owoców i warzyw w zimie

Samodzielnie rozwiąże krzyżówkę związaną z warzywami

Elżbieta , Joanna , Tomasz , Kamila , Grzegorz , Bartosz

Rozwiąże krzyżówkę związaną z warzywami z pomocą nauczyciela:

Tomasz , Andrzej , Damian

Ułoży rozsypywankę literową:

Elżbieta , Joanna , Kamila , Grzegorz , Bartosz

Ułoży rozspywankę sylabową:

Andrzej , Tomasz , Damian , Tomasz

Metody:

Słowna

Poglądowa

Praktyczna

Formy pracy:

Grupowa

Indywidualna

Przebieg zajęć:

Powitanie

Sprawdzenie obecności

Wprowadzenie w temat. Rozmowa na temat warzyw i owoców.

Wypowiedzi uczniów na temat sposobów przechowywania warzyw i owoców w czasie zimy w ich domach.

Każdy z uczniów dostaje za zadanie ułożyć z rozsypani literowej / sylabowej jedno zdanie / wyraz temat poznanych wcześniej sposobów przechowywania owoców i warzyw.

Rozwiązywanie krzyżówki z hasłami związanymi z owocami i warzywami. Wspólne odczytanie i omówienie hasła.

Podsumowanie zajęć

Zakończenie zajęć

Prowadzący zajęcia:

mgr Michał Budziński