Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT ZAJĘĆ
Prowadzący: Michał Budziński
Data przeprowadzenia zajęć: 19.01.2011
Temat: Zabawa w sklep - poznajemy banknoty obowiązujące w Polsce
Cele główne:
• Poznanie i przypomnienie polskich banknotów
• Doskonalenie posługiwania się banknotami
• Doskonalenie dodawania i odejmowania dziesiątkami
Cele operacyjne:
Uczeń:
• Pozna banknoty obowiązujące w Polsce
• Prawidłowo z sumuje ceny produktów
• Prawidłowo obliczy i wyda resztę
• Powie kilka zdań na temat banknotów
Przebieg zajęć:
1. Powitanie
2. Wprowadzenie do tematu zajęć - rozmowa na temat banknotów. Co to są banknoty, jakie mamy banknoty, do czego służą banknoty, co się na nich znajduje.
3. Każdy z uczniów dostaje taką samą ilość banknotów o różnym nominale.
4. Zabawa w sklep - nauczyciel zostaje sprzedawcą. Na biurku rozkłada różnego rodzaju produkty z dopasowanymi do nich cenami. Każdy uczeń podchodzi indywidualnie i wybiera kilka przedmiotów, które chce kupić. Ilość przedmiotów, które mają kupić uczniowie:
• Marcin - 2 przedmioty
• Elżbieta - 5 przedmioty
• Arkadiusz - 4 przedmioty
• Damian - 3 przedmioty
• Aleksandra - 3 przedmioty
• Andrzej - 2 przedmioty
• Joanna - 2 przedmioty
• Tomasz - 3 przedmioty
5. Zabawa w sklep - nauczyciel zostaje klientem. Nauczyciel podchodzi do każdego ucznia chcąc kupić od niego jedną rzecz. Płaci jednym banknotem chcą aby sprzedawca wydał mu resztę. Banknot, którym płaci nauczyciel danemu uczniowi:
• Marcin - 50 złoty
• Elżbieta - 200 złoty
• Arkadiusz - 100 złoty
• Damian - 100 złoty
• Aleksandra - 50 złoty
• Andrzej - 50 złoty
• Joanna - 50 złoty
• Tomasz - 100 złoty
6. Podsumowanie i zakończenie lekcji.