Dodaj publikację
Autor
Monika Zambrzycka
Data publikacji
2012-07-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
145

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć zrealizowanych na zajęciach koła języka angielskiego. Zajęcia najlepiej przeprowadzić w pracowni komputerowej.
 Pobierz (doc, 43,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz zajęć koła języka angielskiego
22.02.2012

Tematyka zajęć: Muzyka brytyjska

Podstawa programowa:
Treści nauczania: 4. Podstawowe wiadomości o obszarze nauczanego języka.
Osiągnięcia:
1. 1.3.Sprawność rozumienia ze słuchu ogólnego sensu oraz wyszukiwanie informacji szczegółowych w nieskomplikowanych wypowiedziach i dialogach.
2. 3.2.Sprawność czytania: wyszukiwanie konkretnych informacji w prostych tekstach.

Standard: 4.1 .

Cele lekcji:
Cel ogólny:
­ rozwijanie zainteresowań kulturą Wielkiej Brytanii
­ kształcenie sprawności rozumienia ze słuchu
­ kształcenie umiejętności korzystania ze źródeł wiedzy oraz czytania ze zrozumieniem (wyszukiwanie konkretnych informacji)
­ rozwijanie umiejętności współpracy

Cele operacyjne:
Poznanie twórców brytyjskiej muzyki:
­ uczeń wymienia brytyjskich muzyków oraz nazwy zespołów muzycznych,
­ uczeń korzystając z wyszukiwarki internetowej dopasowuje informacje dotyczące pochodzenia muzyków
­ uczeń rozpoznaje sylwetki muzyków brytyjskich oraz dopasowuje utwory do ich twórców

Metoda: eksponująca, poszukująca, prezentacja
Techniki pracy: gra z użyciem kart dydaktycznych, oglądanie filmu, wskazywanie usłyszanych nazw zespołów i muzyków, wyszukiwanie konkretnych informacji, dopasowywanie podanych informacji.
Formy pracy: praca z całym zespołem, w parach.

Środki dydaktyczne: pracownia informatyczna połączona z Internetem , materiał autentyczny: film „Window on Britain – Pop in Britain”, karty pracy, prezentacja multimedialna.

Przebieg zajęć:

I. Przywitanie się z uczniami.

II. Przedstawienie celu, tematu zajęć oraz oczekiwanych osiągnięć uczniów.
III. Rozgrzewka.
Przypomnienie nazw różnych typów muzyki.

IV. Realizacja tematu:

1. Projekcja krótkiego filmu pt „Window on Britain – Pop in Britain”.
Uczniowie zaznaczają na kartach pracy nazwy zespołów oraz muzyków, o których była mowa w filmie.

2. Korzystanie z zasobów sieci internetowej.
Uczniowie korzystając z anglojęzycznej wikipedii (www.en.wikipedia.org) wyszukują informacje na temat brytyjskich zespołów i muzyków. Dopasowują twórców oraz nazwy zespołów do miejsca ich pochodzenia.

3. Prezentacja multimedialna.
Uczniowie próbują dopasować usłyszane utwory do artystów.

V. Podsumowanie pracy uczniów na zajęciach oraz pożegnanie się z uczniami.