Dodaj publikację
Autor
Aleksandra Nocuń
Data publikacji
2012-08-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
52

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć otwartych z rodzicami w grupie dzieci 3-letnich.
 Pobierz (docx, 16,1 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO Z RODZICAMI

Prowadząca: Aleksandra Nocuń

Temat: Wyprawa do świątecznej krainy.

Cele ogólne:

tworzenie przedświątecznego nastroju, wspólnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia;

aktywizowanie oraz integracja rodziców i dzieci podczas wspólnych prac plastycznych;

Cele szczegółowe:

skupia uwagę na poleceniach nauczyciela:

stosuje się do umów i reguł  w zabawach;

kulturalnie zachowuje się w grupie przedszkolnej w obecności zaproszonych gości;

podejmuje aktywność zabawową i zadaniową;

wykonuje pracę plastyczną;

potrafi dopasować części obrazka;

prawidłowo reaguje na zmiany w muzyce;

zna określenie: cicho, głośno;

śpiewa kolędę;

gra na instrumencie – tworząc akompaniament;

recytuje wierszyk;

chętnie uczestniczy w zabawie.

Metody:

Zabawa dydaktyczna, elementy pedagogiki zabawy

Formy:

z całą grupą, indywidualnie

Środki dydaktyczne:

Zagadki tekstowe i obrazkowe, nagranie „Jingle bells”, nagranie kolędy „Przybieżeli do

Betlejem” – Arki Noego, instrumenty muzyczne, karteczki z zadaniami do kalambur,

puzzle (do 4-5 części)

Przebieg zajęć:

Powitanie.

W ten świąteczny czas (klaszczemy)

Witam wszystkich Was (kłaniamy się)

Jedna ręka pomachamy (machamy jedna ręką)

Jednym okiem pomrugamy (mrugamy jednym okiem)

I sąsiada przywitamy (podajemy rękę sąsiadowi z jednej i drugiej strony)

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – to czas pełen radości , czas rodzinny. Zapraszam więc na wspólna wyprawę do Świątecznej Krainy. Ale kryje się ona za kilkoma bramami, żeby tam dotrzeć trzeba wykonać poszczególne zadania – niełatwe.

-Chcecie tam iść? -Dacie radę? - No to jedziemy!

Saneczki- przy melodii „Jingle bells” .

I brama – zagadki słowne i obrazkowe.

N. wyjmuje z koperty zagadki słowne i odczytuje a potem dzieci z rodzicami próbują odgadnąć co kryje się na kartach przywieszonych na tablicy.

Zadanie wykonane to jedziemy do drugiej bramy.

Saneczki jak w pkt. 3.

II brama – śpiew.

Żeby się otworzyła druga brama musimy coś zaśpiewać , ale co? A może kolędę . Zaśpiewamy i zagramy.

N. rozdaje uczestnikom instrumenty muzyczne. Dzieci śpiewają i grają pod dyktando dyrygenta.

Udało się kolejna brama otwarta!

-Ale tu ładnie tyle śniegu.

-Lubicie bawić się śnieżkami?

-Zabawimy się ?

Jak muzyka będzie grała to się bawimy, ale jak muzyki nie będzie to czas na koniec zabawy i przejście przez kolejna bramę.

III brama – kalambury słowne i ruchowe.

R. losuje karteczkę i wykonuje polecenie na niej napisane. Dzieci zgadują.

Aby dojść do ostatniej bramy musimy być bardzo cicho, żeby nie obudzić świątecznych elfów. Bo jak je nagle obudzimy to będą w złych humorach i nam bramy nie otworzą, a obudzić je można poprzez wykonanie zadania. A więc ciii… idziemy na paluszkach.

IV brama – 3 zadania.

Znacie świąteczny wierszyk – to powiedzcie.(recytacja znanego wierszyka)

Ułóżcie puzzle.

Czekamy na ...