Dodaj publikację
Autor
Aleksandra Nocuń
Data publikacji
2012-08-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
68

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęcia w grupie dzieci 4-letnich.
 Pobierz (docx, 13,8 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE 4 - LATKÓW

Prowadząca: Aleksandra Nocuń

Temat: „Przygody małej pszczółki” słuchanie opowiadania nauczyciela. Rozmowa z dziećmi na temat opowiadania – wdrożenie do posługiwania się pełnymi zdaniami.

Cele ogólne:

wzbogacenie słownika dzieci

wdrożenie do wypowiadania się zdaniami pojedynczymi

Cele szczegółowe:

wie, jak wygląda pszczoła

umie powiedzieć co robi i gdzie mieszka pszczoła

wie dlaczego pszczoły są pożyteczne

posługuje się zdaniami pojedynczymi

Metody:

opowiadanie nauczyciela, pokaz, pogadanka, objaśnienia.

Formy:

indywidualna i zespołowa

Środki dydaktyczne:

sylweta pszczółki, ula; zdjęcia, tamburyno, karty pracy

Przebieg:

„Przygody małej pszczółki” opowiadanie własne nauczyciela. Krótka rozmowa z dziećmi na temat opowiadania. Omówienie pożyteczności i zwyczajów pszczół.

Po drodze do przedszkola spotkałam małą pszczółkę. Wyobraźcie sobie przedstawiła mi się. Powiedziała, że ma na imię Klementynka. Tak rozmawiałyśmy ze sobą i ja zaprosiłam ją do nas do sali. Całą drogę rozmawiałyśmy ze sobą: co robi, gdzie mieszka. Prosiłam ją, żeby usiadła mi na ramieniu i odpoczęła, ale nie chciała, więc po przyjściu do przedszkola zaraz usiadła na naszej małej łączce i odpoczywa.

Hej, hej pszczółko odpoczęłaś już? Bzzz, bzzz, bzzz – witajcie dzieci – dzień dobry bzzz, bzzz. Jestem pszczółka Klementynka. Pani Ola zaprosiła mnie do was bzzz, bzzz, bzzz więc jestem.

O jak tu ładnie! Bzzz, bzzz.

O jak ja lubię stokrotki! Bzzz, bzzz.

O a tam są niezapominajki!

Usiądę sobie na jednym kwiatuszku – mogę? Bzzz, bzzz.

O jaki dobry pyłek! Hm – jaki słodki!

Muszę sobie trochę pozbierać, zaniosę do ula a potem będzie pyszny miodzik. Hm, jaki dobry! Bzzz, bzzz, bzzz.

A mogę jeszcze do kącika przyrody? Bzzz, bzzz, bzzz, jeszcze trochę pozbieram nektaru i zaniosę do domku.

Jak tu u was ładnie, tyle kwiatów! Raj dla pszczół! Trochę się zmęczyłam, muszę odpocząć. I ten pyłek kwiatowy – taki ciężki się zrobił. Lecę do swojego domku, zostawię nektar a tam potem powstanie słodki miód.

Oglądanie zdjęć – swobodne uwagi dzieci.

„Matka królowa i pszczółki”- zabawa ruchowa z elementami ortofonicznymi.

Dzieci - pszczółki – nauczyciel – matka królowa. Gdy nauczyciel gra na tamburynie pszczółki fruwają po łące. Na sygnał umowny pszczółki siadają na kwiatkach – swoich krzesłach. Podczas lotu dzieci naśladują brzęczenie pszczół.

4. Karta pracy – łączenie punktów. (pszczółka na kwiatku)

.