Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Sosińska
Data publikacji
2012-11-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
9

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt przedstawia lekcję przygotowaną w oparciu o podręcznik Upbeat 4 używany w gimnazjach. Dotyczy zagadnień tj: prace dla młodzieży, forma gerund + ing, udzielanie rad za pomocą zwrotów tj: You should/ You have to/ You don't have to. 
 Pobierz (doc, 44,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI

|Nauczyciel |Agnieszka Sosińska |
|Data przeprowadzonej lekcji |17.10.2012 |
|Przedmiot |Język angielski |
|Klasa |III b (gimnazjum) |
|Czas |45 min. |
|Temat lekcji |You’ve got to push yourself. Prace dla nastolatków. Forma gerund. |
|Cele lekcji |Zapoznanie uczniów ze słownictwem związanym z pracami dostępnymi dla nastolatków. |
| |Wprowadzeni formy gerund –ing jako podmiotu w zdaniu. |
| |Utrwalenie wiadomości – konstrukcje: You have to… / You don’t have to. |
| |Utrwalenie wiadomości – konstrukcja: You should… |
|Przewidywane efekty |Uczniowie potrafią wymienić kilka prac dla młodzieży. |
| |Uczniowie potrafią zastosować formę gerund – ing jako podmiot zdania. |
| |Uczniowie potrafią zastosować zwroty: You have to… / You don’t have to. |
| |Uczniowie potrafią zastosować zwrot: You should… |
|Metody |Komunikacyjna – lingwistyczna: uczniowie porozumiewają się ze sobą oraz nauczycielem |
| |podczas lekcji. |
| |Podająca – objaśnienia gramatyczne |
| |Praktyczna – wykonywanie ćwiczeń związanych z tematem |
| | |
|Formy pracy uczniów |Praca grupowa, praca indywidualna, dyskusja. |
|Środki dydaktyczne |Podręcznik, materiały dodatkowe przygotowane przez nauczyciela: video- film edukacyjny, |
| |dodatkowe ćwiczenia (ksero), plansze do pracy w grupach oraz płyta CD. |

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie, sprawdzenie obecności.

2. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu. Zapoznanie uczniów z celami lekcji.

3. WARM-UP – rozgrzewka językowa – Nauczyciel sprawdza czy pojęcia pracy w niepełnym i pełnym wymiarze godzin są dla uczniów zrozumiałe. Uczniowie starają się podać przykłady prac w niepełnym wymiarze godzin, które mogą być wykonywane przez młodych ludzi.

4. PRE-LISTENING – nakreślenie kontekstu następnego zadania - Nauczyciel przedstawia następny punkt lekcji: Uczniowie za chwilę obejrzą krótki film edukacyjny zatytułowany: Jak znaleźć odpowiednią pracę (How to find a good part-time job)? Ich zadaniem będzie wypisanie rad dotyczących poszukiwania odpowiedniego zatrudnienia w poprawnej kolejności. Dodatkowo podczas oglądania filmu uczniowie zastanawiają się, która rada jest ich zdaniem najistotniejsza.

5. LISTENING – Oglądanie/ słuchanie - Uczniowie oglądają film i starają się wynotować wszystkie rady w nim przedstawione.

6. POST-LISTENING – ćwiczenia sprawdzające - Nauczyciel sprawdza czy uczniowie wykonali zadanie poprawnie. W tym celu pyta o rady podane w filmie. Następnie pyta uczniów, która rada ich zdaniem jest najważniejsza. Dyskusja.

7. Nauczyciel prosi uczniów o otwarcie książek. Pyta czy temat podany w podręczniku jest zrozumiały. Stara się aby to uczniowie podali poprawne tłumaczenie.

8. Nauczyciel przedstawia uczniom następne zadanie. Uczniowie za chwilę odsłuchają/ przeczytają tekst dotyczący prac dla młodzieży. Ich zadaniem będzie zaznaczyć w tekście wszystkie przykłady takich prac.

9. Nauczyciel prosi o podanie przykładowych prac oraz sprawdza czy wszystkie występujące w tekście słowa są zrozumiałe. W razie potrzeby prosi innych uczniów o przetłumaczenie słów lub, gdy żaden uczeń nie rozumie danego słowa ...