Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Wdowiak
Data publikacji
2012-12-10
Średnia ocena
0,00
Pobrań
15

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Niniejszy scenariusz lekcji został skonstruowany w oparciu o podręcznik "New Exam Challenges 2" wydawnictwa Pearson. Lekcja miała na celu doskonalić sprawności egzaminacyjne uczniów z wykorzystaniem ich wiedzy o filmach.
 Pobierz (doc, 41,5 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1. Klasa II G3 – Gimnazjum
2. Nauczyciel – Katarzyna Wdowiak
3. Temat lekcji: Do you like horror films? – wykorzystanie wiedzy uczniów na temat
filmów w ćwiczeniu umiejętności egzaminacyjnych.

Cele lekcji:

Cele ogólne:
1. Doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
2. Doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.
3. Kształcenie znajomości środków językowych.

Cele szczegółowe:
1.Uczeń potrafi dopasować oferty filmów do osób.
2.Uczeń potrafi wyszukać właściwe informacje w czytanym tekście.
3.Uczeń potrafi wyszukać właściwe informacje w słuchanym tekście.
4.Uczeń potrafi uzupełnić tekst wyrazami w odpowiedniej formie.
5.Uczeń zna słownictwo dotyczące istot ze strasznych opowieści.
6. Uczeń potrafi uzupełnić luki w tekście brakującymi fragmentami.

Formy pracy: praca z całą klasą, praca indywidualna kierowana przez nauczyciela.

Metody pracy: „Co dzisiaj robimy”, „Wybierz sobie pracę domową”.

Pomoce dydaktyczne: tablica interaktywna, prezentacja multimedialna z ćwiczeniami doskonalącymi umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz znajomość środków językowych w oparciu o podręcznik „New Exam Challenges 2” wyd. Longman; karty pracy

PRZEBIEG LEKCJI

I. Część organizacyjno– porządkowa (3 min.)
1. Sprawdzenie obecności.
2. Co dzisiaj robimy? - nauczyciel konsultuje z uczniami przygotowany przez siebie plan tej lekcji. Będą ćwiczyć umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz znajomość środków językowych na podstawie tekstów o strasznych filmach.
3. Zapisanie tematu lekcji.

II. Wprowadzenie (10 min.)
1. Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy, w których zadaje im 4 pytania i prosi słabszych uczniów, aby na nie odpowiedzieli:
Do you like watching films? (Czy lubisz oglądać filmy?)
What is your favourite kind of film? (Jaki jest twój ulubiony rodzaj filmu?)
Who is your favourite actor? (Kto jest twoim ulubionym aktorem?)
Who is your favourite actress? (Kto jest twoją ulubioną aktorką)
2. N-l mówi uczniom, że na tej lekcji będą czytać i słuchać teksty na temat strasznych filmów, włącza urywek sławnego filmu dla młodzieży i prosi uczniów, by odpowiedzieli na 5 pytań sprawdzających ich wiedzę na temat tego filmu i postaci z niego.

III. Ćwiczenie znajomości środków językowych (8 min)

N-l prosi uczniów, by wykonali ćw. 4, str. 63 w podręcznikach („New Exam Challenges 2” wyd. Longman). Mają za zadanie wstawić podane wyrazy w luki w tekście o słynnych wampirach w odpowiedniej formie. N-l prosi, by zastanowili się, jakiej części mowy brakuje w każdej luce. Po zastanowieniu się wspólnie robią to zadanie mając je wyświetlone na tablicy interaktywnej.

IV. Ćwiczenie rozumienia tekstu słuchanego (7 min.)
N-l prosi uczniów, by wykonali ćw. 3, na str. 46 w zeszycie ćwiczeń. Mają za ...