Dodaj publikację
Autor
Beatrycze Komuda
Data publikacji
2013-01-14
Średnia ocena
0,00
Pobrań
39

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć dla dzieci 4-5-letnich.
 Pobierz (docx, 15,2 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

DATA: 18.12. 2012

PRZYGOTOWAŁA: Beatrycze Komuda

TEMAT: Bombek ile? Tyle!

CELE OGÓLNE:

- tworzenie zbiorów elementów na podstawie ich kształtu, koloru oraz wielkości

- porównywanie liczby elementów w zbiorach i stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo

- porównywani wyglądu dwóch elementów oraz wskazywanie różnic i podobieństw występujących pomiędzy nimi

CELE OPERACYJNE:

Dziecko:

- potrafi utworzyć zbiór elementów na podstawie ich kształtu, koloru oraz wielkości

- potrafi porównać ze sobą liczbę elementów w zbiorach i prawidłowo stosować określenia: mniej, więcej, tyle samo

- potrafi porównać ze sobą dwa elementy i wskazać różnice i podobieństwa występujące między nimi

METODY:

- praktyczne – zabawy dydaktyczne, opowieść ruchowa, ćwiczenie

- podająca – opowiadanie, rozmowa

- eksponująca – ilustracje aniołów, karty pracy, szablony bombek

FORMY PRACY:

- zbiorowa – jednolita

- indywidualna – jednolita

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Opowiadanie pt. „Anioł”, duże ilustracje dwóch aniołów różniące się kilkoma szczegółami, szablony bombek w różnych kształtach, kolorach oraz wielkości, szarfy do utworzenia zbiorów, karta pracy z ilustracjami dwóch aniołków różniących się szczegółami dla każdego dziecka

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Suchanie opowiadania pt. „Anioł”. Rozmowa na temat opowiadania:

- Dlaczego Kajtek chciał być taki jak anioł na choince?

- Jak myślisz, dlaczego Kajtek jednak woli pozostać Kajtkiem?

- Którą z postaci umieszczonych na choince chciałbyś być i dlaczego?

- Jakie cechy przypisywały dzieci postaciom z choinki?

2. Zabawa dydaktyczna „Ile bombek?” – tworzenie zbiorów bombek na podstawie ich kształtów, kolorów i wielkości; przeliczanie bombek; określanie, w którym zbiorze jest najmniej bombek, w którym jest najwięcej, a gdzie jest tyle samo; wskazywanie liczby porządkowej wybranych bombek

3. Opowieść ruchowa „Ubieranie choinki”

4. Zabawa dydaktyczna „Anioły” – wspólne porównywanie ilustracji dwóch aniołów, opisywanie ich wyglądu, wskazywanie różnic i podobieństw występujących między nimi

5. Ćwiczenie „Znajdź różnice” – indywidualne zaznaczanie różnic na kartach pracy przedstawiających dwa aniołki

Data sprawdzenia scenariusza Podpis opiekuna stażu

…………………………….. ………………………….