Dodaj publikację
Autor
Beatrycze Komuda
Data publikacji
2013-01-14
Średnia ocena
0,00
Pobrań
21

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć dla dzieci 4-5-letnich.
 Pobierz (docx, 14,1 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 4, 5-letnich

DATA: 27.11. 2012

PRZYGOTOWAŁA: Beatrycze Komuda

TEMAT: Zmartwienie Krzysia

CELE OGÓLNE:

- przeliczanie elementów w zbiorach

- porównywanie liczby elementów w zbiorach i stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo

- układanie rytmów z podanych elementów

CELE OPERACYJNE:

Dziecko:

- potrafi poprawnie przeliczyć elementy w zbiorach

- potrafi porównać ze sobą liczbę elementów w zbiorach i prawidłowo stosować określenia: mniej, więcej, tyle samo

- potrafi prawidłowo ułożyć rytm z podanych elementów

METODY:

- praktyczne – zabawy słowne i dydaktyczne

- podająca – opowiadanie, rozmowa

- eksponująca – papierowe i plastykowe naczynia

FORMY PRACY:

- zbiorowa – jednolita

- indywidualna – jednolita

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Fragmenty opowiadania E. Skarżyńskiej „Babcia na hulajnodze”, papierowe i plastykowe naczynia

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

Słuchanie wybranych fragmentów opowiadania E. Skarżyńskiej „Babcia na hulajnodze”; rozmowa na temat opowiadania:

- Kto opiekował się Krzysiem?

- Dlaczego wszyscy nazywali Panią Marcelinę Bajkową Babcią?

- Czym zajmowała się babcia oprócz czytania i opowiadania bajek?

- Jak wyglądał ogród babci Marceliny?

- Co postanowiła zrobić Helenka?

- Jakie lekarstwo znalazła babcia na zmartwienie Krzysia?

„Moja babcia, mój dziadek nazywa się…” – podawanie imion członków rodziny

Zabawa słowna „Podaj imię” – podawanie przez dzieci dowolnych imion rozpoczynających się na głoskę podaną przez nauczyciela

„Wyszywanie” – zabawa ruchowa z elementem podskoku i skoku

Zabawa dydaktyczna „Czy teraz jest tyle samo?” – przeliczanie papierowych i plastykowych naczyń w zbiorach; stosowanie określeń: mniej, więcej, tyle samo

Zabawa dydaktyczna „Kubek, talerz” – układanie rytmów z papierowych naczyń i plastykowych sztućców

Zabawa dydaktyczna „Połóż talerz na przyjęciu dla babci” – kładzenie talerza w określonym miejscu w przestrzeni, zgodnie z instrukcją nauczyciela

Data sprawdzenia scenariusza Podpis opiekuna stażu

…………………………….. ………………………….