Dodaj publikację
Autor
Daria Wnuczko
Data publikacji
2013-01-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Temat: „Jak spędzamy wolny czas?” - wyrażanie czynności dziejących się w momencie mówienia, czytanie i słuchanie historyjki.
 Pobierz (doc, 38,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz zajęć z języka angielskiego w klasie III

Temat: „Jak spędzamy wolny czas?”- wyrażanie czynności dziejących się w momencie mówienia, czytanie i słuchanie historyjki.

Cele ogólne:
• utrwalenie nazw poznanych czynności dziejących się w chwili mówienia
• rozwijanie umiejętności współpracy w grupie i kształtowanie postawy przestrzegania ustalonej kolejności w grze/zabawie
• kształtowanie postawy dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu

Cele operacyjne:
Uczeń:
• wyrecytuje wierszyk o czynnościach
• rozpozna daną czynność i nazwie ją
• zagra w „Głuchy telefon” powtarzając zdanie
• wysłucha , przeczyta i powtórzy dialogi z historyjki obrazkowej
• podpisze nazwy czynności na ilustracji
• ułoży wyrazy w prawidłowej kolejności, aby utworzyć zdanie

Metody (za F. Szloskiem):
- podające: objaśnienie, pogadanka
- problemowe – aktywizujące: gra dydaktyczna – drużynowa , zabawa ruchowa,
elementy dramy
- praktyczne: pokaz – prezentacja słownictwa z użyciem kart obrazkowych

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, praca w grupach

Środki dydaktyczne: tablica, podręcznik („New Sparks 3” Wyd. OXFORD s.32 i 33), komputer i płyta interaktywna dvd (j.w), karty obrazkowe z czynnościami (j.w), karty z fragmentami zdań do ułożenia.

Przebieg lekcji:

1. Powitanie i pogadanka nt. aktywnych form spędzania wolnego czasu.

2. Rozgrzewka językowa
• dzieci recytują wierszyk z poprzednich zajęć, rozpoznawanie czynności z karty obrazkowej oraz wykonywanych przez wybranych uczniów.

3. Utrwalenie poznanych nazw czynności – zabawa w rzędach z udziałem całej klasy - powtarzanie zdań ("Głuchy telefon")
• uczniowie grają w grę zespołową powtarzając kolejno podane przez nauczyciela zdanie nazywające daną czynność.

4. Historyjka - słuchanie i śledzenie historyjki w podręcznikach s.32 oraz na tablicy interaktywnej
• uczniowie wysłuchują i czytają historyjkę obrazkową, następnie powtarzają i czytają dialogi z podziałem na role.

5. Czytanie i pisanie - opisywanie czynności dziejących się w momencie mówienia
• dzieci nazywają i podpisują całym zdaniem czynność z ilustracji.

6. Mówienie i czytanie - układanie zdań z rozsypanki wyrazowej
• nauczyciel prosi kolejno na środek klasy po troje uczniów, każdy z nich otrzymuje kawałek papieru z fragmentem zdania po czym dzieci muszą ustawić się tak, aby wyrazy utworzyły zdanie.

7. Zabawa ruchowa (jeśli pozwoli czas)
• nauczyciel podaje nazwy czynności, uczniowie wykonują je tylko wtedy, gdy usłyszą zwrot „Zabadoo says”.

8. Zadanie pracy domowej i pożeganie.

……………………………………….
Nauczyciel prowadzący