Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Bryda
Data publikacji
2013-02-11
Średnia ocena
5,00
Pobrań
253

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Test ze znajomości treści "Dżumy" Alberta Camusa (liceum).
 Pobierz (doc, 29,5 KB)

Komentarze

iluka, 2013-07-01, ocena:

Dzięki! Super!

Podgląd treści


GRUPA I:
1. W którym dniu rozpoczęła się dżuma? ( doktor Bernard Rieux wyszedł z gabinetu i pośrodku podestu zawadził nogą o martwego szczura)
2. Kto do kogo przyszedł z pomysłem: „A więc mam plan organizacji ochotniczych oddziałów sanitarnych.”
3. Ile lat miała żona doktora Rieux?
4. Kto do kogo powie: „Ale to, co odnosi się do wszelkiego zła na tym świecie, odnosi się również do dżumy. Pozwala urosnąć niektórym Kiedy się jednak widzi biedę i cierpienie, jakie przynosi, trzeba być szaleńcem, ślepcem lub łajdakiem, żeby się na nią zgodzić.”
5. Do jakiego zakonu należał ojciec Paneloux?
6. Kto był autorem zdania: „W piękny ranek majowy smukła amazonka, siedząc na okazałej kasztance, jechała pełnymi kwiatów alejami Lasku Bulońskiego.”
7. Kto napisał czerwoną kredą na drzwiach z lewej strony: „Wejdźcie. Powiesiłem się”?
8. Do kogo należą słowa: „Zawsze myślałem, że jestem obcy w tym mieście i że nie mam tu z wami nic wspólnego. Ale teraz, kiedy zobaczyłem to, co zobaczyłem, wiem, że jestem stąd, czy chcę tego, czy nie chcę. Ta sprawa dotyczy nas wszystkich.”
9. Kto do kogo powiedział: „Teraz wiem, że człowiek jest zdolny do wielkich czynów. Ale jeśli nie jest zdolny do wielkiego uczucia, nie interesuje mnie.”
10. Kto do kogo powie: „Nie, mój ojcze. Inaczej rozumiem miłość. I nigdy nie będę kochał tego świata, gdzie dzieci są torturowane.”
11. Jak nazywał się nowy dziennik, który powstał w czasie epidemii dżumy w miasteczku Oran?
12. Kto powie: „Żeby uprościć sprawę, powiedzmy, że cierpiałem na dżumę długo przedtem, zanim poznałem to miasto i tę epidemię. Dość powiedzieć, że jestem jak wszyscy. Ale są ludzie, którzy tego nie wiedzą albo czują się dobrze w tej sytuacji i ludzie, którzy wiedzą i nie chcą jej. Ja nie chciałem nigdy.”
13. O kim mowa: „Niski, w sportowym ubraniu, o szerokich ramionach, twarzy zdecydowanej, oczach jasnych i inteligentnych, robił wrażenie człowieka, któremu życie służy.”
14. O kim mowa: „Długi i chudy, pływał w ubraniach, które kupował zawsze zbyt wielkie, w złudzeniu, że będą się nosić dłużej (...). Jeśli dodać do tego portretu krok seminarzysty, sztukę przemykania się pod ścianami i prześlizgiwania przez drzwi, zapach piwnicy i dymu oraz skromna minę, trzeba było przyznać, że nie można go było wyobrazić sobie gdzie indziej niż przy biurku.”
Dodatkowe:
1. Którego dnia doktor Rieux przywiózł z dworca swoją matkę?
2. Ile szczurów spalono w 25 dniu epidemii?
3. W czasach którego króla dżuma spustoszyła Italię?

GRUPA II ...