Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KLASA: V
TEMAT: Halloween – słownictwo i tradycje.
CELE OGÓLNE:
1. Uczeń poznaje słownictwo, symbole oraz tradycje związane z obchodami święta Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
CELE OPERACYJNE: (uczeń)
1. Nazywa odgłosy związane z grozą i strachem.
2. Nazywa postacie i symbole święta Halloween.
3. Umie przeczytać tekst w celu znalezienia konkretnych informacji i odpowiedzieć na pytania do niego;
4. Zna tradycje święta Halloween i potrafi je opisać w języku angielskim.
5. Słucha i rozumie tekst czytany w języku angielskim.
FORMY PRACY: zbiorowa, praca indywidualna kierowana przez nauczyciela i samodzielna, praca w grupach na zróżnicowanym poziomie
METODY: komunikacyjna, audiolingwalna, praca z tekstem
MATERIAŁY: kopie z zadaniami, magnetofon, płyta CD, kserokopie z zadaniami, karty wyrazowe, karty obrazkowe do prezentowania słownictwa, miski z wodą i jabłka.
PRZEBIEG LEKCJI
WPROWADZENIE:
Nauczyciel odtwarza płytę z odgłosami związanymi ze świętem Halloween co naprowadza uczniów na temat lekcji.
CZĘŚĆ GŁÓWNA LEKCJI:
Wprowadzenie i praktyka słownictwa:
1. Nauczyciel prezentuje słownictwo związane z odgłosami grozy za pomocą kart wyrazowych następnie uczniowie nazywają i układają w odpowiedniej kolejności nazwy słyszanych odgłosów.
2. Nauczyciel przyporządkowuje uczniom nazwy postaci Halloween, uczniowie szukają rzeczy związanych z ich postaciami, które są rozmieszczone w klasie następnie przyporządkowują postacie i rzeczy na karcie pracy.
Uwaga: Nauczyciel przydziela prostsze słowa lub znane z poprzednich zajęć uczniom słabszym natomiast zdolniejsi otrzymują zupełnie nowe słowa i sami muszą rozszyfrować ich znaczenie.
Czytanie:
Uczniowie są podzieleni na dwie grupy według poziomu, każda z grup otrzymuje tekst dotyczący tradycji Halloween. Grupa pierwsza odpowiada na pytania do tekstu grupy drugiej natomiast uczniowie grupy drugiej odpowiadają na pytania do tekstu grupy pierwszej. Uczniowie wymieniają się informacjami.
Uwaga: Uczniowie grupy mniej zaawansowanej mają podany początek odpowiedzi.
Zabawa Apple Bobbing:
Jeden z przeczytanych tekstów zawiera informacje na temat gry Halloweenowej: Apple Bobbing. Uczniowie bawią się w tę grę: Trzech uczniów próbuje ugryź jabłko umieszczone w wodzie. Wygrywa ten, który zrobi to, jako pierwszy.
Słuchanie:
1. Uczniowie słuchają piosenki o wiedźmach, uzupełniają tekst piosenki brakującymi słowami związanymi ze świętem Halloween.
Uwaga: Słabsi uczniowie mają podane brakujące słowa na dole tekstu, bardziej zaawansowani muszą wpisać słowa ze słuchu.
2. Nauczyciel opisuje obrazek uczniowie odtwarzają obrazek rysując brakujące elementy.
Zakończenie lekcji:
Milionerzy
Uczniowie losują pytania związane z materiałem prezentowanym na lekcji, jeśli udzielą poprawnej odpowiedzi otrzymują cukierka i plusa.
Zadanie pracy domowej:
Uczniowie otrzymują zadania związane ze słownictwem poznanym na lekcji co ma ułatwić im utrwalenie słownictwa i przygotowanie do kartkówki na ...